Více než 56.000 čtenářů britského časopisu Top Gear hodnotilo 152 vozů v rámci ankety spokojenosti majitelů, kterou tento časopis vyhlašuje každým rokem.
Značka Škoda byla respondenty celkově zvolena jako nejlepší výrobce roku 2006, přičemž modely Octavia, Fabia a Superb se dostaly do první desítky.
Třetí místo v prestižním pořadí zaujala Octavia předchozí generace, kterou časopis Top Gear označil za „mistrovský kousek spolehlivosti“. „Roztomilé“ malé Fabii patří čtvrté místo, luxusní Superb obsadil v anketě čtenářů sedmou příčku. Tato tři impozantní umístění přispěla k celkovému vítězství značky Škoda.
Tiskový mluvčí tohoto předního motoristického časopisu říká: „Je to skvělý úspěch českého výrobce, který naboural monopolní postavení japonských vozů na předních příčkách tabulky, především dominanci značky Lexus, a také spravedlivá odměna za deset let výroby vynikajících automobilů, které se skvěle trefují do vkusu a potřeb svých majitelů. Připijme značce Škoda na její úspěch“.
Výsledky ankety se objeví v březnovém vydání časopisu Top Gear a najdete je také na internetové stránce www.topgear.com. Tisková zpráva Škoda Auto, a.s.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?