Superluxus nejvyššího kalibru - to jsou automobily Rolls-Royce. A tohoto luxusu si užívá stále více zákazníků, protože automobilce vesele stoupají počty prodaných vozů.
Britská automobilka Rolls-Royce může slavit. Důvod k tomu určitě má. Již třetím rokem po sobě se jí každoročně zvedá obrat a počet prodaných vozidel. V loňském roce prodala 805 vozů, což je nejlepší výsledek za posledních 16 let. Zdá se Vám to málo? Pak si zkuste takového Rollse pořídit a uvidíte, že tyhle luxusní kočáry nejsou jen tak pro každého a že tohle číslo je vskutku skvělé. Pro letošní rok automobilka předpokládá další navýšení v počtu prodaných vozů, ke kterému má přispět nový Rolls-Royce Phantom Drophead, který jsme Vám představovali zde.
Nejvýznamějším odbytištěm pro Rolls-Royce jsou Spojené státy následované Velkou Británií. Na třetí místo se probojovala Čína, kde vzrostl počet prodaných vozů meziročně o 60%.
Foto: Rolls Royce Motor Cars
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.