V roce 2006 Lamborghini prodalo o třicet procent více vozů než o rok dříve.
Na včerejší tiskové konferenci u příležitosti zahájení detroitského autosalonu, celým jménem North American International Auto Show, tuto informaci sdělili novinářům zástupci automobilky.
Vozů značky Lamborghini se prodalo celkem 2087, z toho 876 ve Spojených státech. Meziroční nárůst prodejů se tak vyšplhal na 37%. Evropští zákazníci byli ještě dychtivější, na starém kontinentu se prodalo dokonce o padesát procent vozů s býkem ve znaku více, než v předcházejícícm roce.
Zvýšení počtu prodaných kusů je především zásluhou rošíření sítě prodejců: na konci roku 2006 jich bylo už sto a jejich počet se nadále zvyšuje. V současné době si můžete u kteréhokoli z nich objednat Gallardo Spyder a Murcielago LP640 Coupe, na jaře se v salonech pravděpodobně objeví i Murcielago LP640 Roadster.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.