Mazda CX-7 se představila na Autoshow SEMA 2006 Liniemi sportovního vozu i SUV se honosí nově představený, silnější a agresivnější model Mazda CX-7 Adrenaline.
Tento model byl navržen a vyroben společností Mazda Design North America v Irvine v Kalifornii. Model Adrenaline je vskutku výkonný sportovní crossover, navržený tak, aby vyjadřoval společné vlastnosti všech vozů Mazda, které nejlépe popisuje slogan 'Emoce pohybu'.
Model Adrenaline samozřejmě vychází ze standardního modelu Mazda CX-7, ale je plně funkčním prototypem, který splňuje závazek Mazdy dodávbat vozy s patřičným výkonem. Aby dodali nejnovějšímu SUV crossoveru Mazdy vlastnosti sportovního vozu, vyměnili inženýři Mazdy standardní šestistupňovou automatickou převodovku CX-7 za šestistupňový manuál, a protože CX-7 používá stejné pohonné jednotky jako Mazda 6, jde samozřejmě o stejnou převodovku, jaká je použita v tomto modelu. Model Adrenaline je vyladěn na výkon více než 300 koní. Motor prošel úpravami a obsahuje upravené sání, výfukové svody a výkonnější turbodmychadlo. Další výkonová vylepšení zahrnují oddělený chladič oleje a jinak umístěný mezichladič stlačeného vzduchu, který je nyní umístěn na opačné straně nežli chladič oleje za přední maskou.
Širší a nižší podvozek a masivnější čelní maska dávají modelu Adrenaline s pohonem všech kol agresivní a robustní sportovní vzhled. Změny zahrnují změněný styling přední a zadní části karoserie, tedy přední spoiler a nárazní, upravený zadní spoiler a změněný design zadního skla. Nové blatníky a dveře rozšiřují model Adrenaline o takřka 8cm. Pod rozšířenými blatníky najdeme 22" kola EXE s pneumatikami Yokohama 285/35 R22, která působí agresivním dojmem a zlepšují stabilitu a řiditelnost vozu.
Úpravy zasáhly i interiér a zahrnují kůží potaženou přístrojovou desku, do středové konzoly integrovaný iPOD a sportovní, laserem tvarované přední a zadní sedačky. Dále je integrován držák kol a střechou probíhá od předku vozu až k víku kufru prosklený panel, který dále zdůrazňuje prostornost vozu. Do střešního výklopného panelu je integrován DVD systém od firmy Visteon.
Inspirováni žlutým dresem, který nosí cyklista na prvním místě aktuálního pořadí se návrháři Mazdy rozhodli pro stínované žluté provedení vozu, které působí dojmem vozu rozrážejícího atmosféru. Barva je jasná, sportovní a sexy.
Foto: www.conceptcarz.com
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.