V ceně auta z limitované série Mazdy RX-8 Nemesis je den školení na testovací trati Prodrive.
Nejnovější verze oblíbeného čtyřdveřového sportovního kupé s rotačním motorem bude mít karoserii v barvách, které jiné verze nemají, mírně upravený interiér a exkluzivní sérii doplňků. Mazda těchto odlišných RX-8 postaví prý jen 350.
Hlavní rozdíl mezi běžnou 189koňovou verzí a sérií Nemesis bude v barvách: Nemesis si budete moci pořídit v dechberoucí červené s názvem Copper Red Mica nebo úžasné modré Stormy Blue Mica. Novinkou budou také hliníkové doplňky, koberečky vyrobené speciálně pro tuto edici a jedinečné kožené čalounění sedadel.
Stejně jako běžné RX-8 má Nemesis přední mlhovky, vyhřívaná přední sedadla, elektricky ovládané sedadlo řidiče, automatickou klimatizaci, devítireproduktorový system BOSE s měničem šesti CD, dále šest airbagů a černou kůží potažený volant i ruční brzdu a koncovku řadicí páky.
Nejzajímavější novinkou u Mazdy RX-8 Nemesis se tak zdá být dárek v podobě dne, který majitel tohoto vozu stráví na testovacích tratích Prodrive, "aby se naučil, jak ze svého nového vozu dostat maximum zábavy", jak praví oficiální text.
Foto: Mazda
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.