Opel na 76. ročníku autosalonu v Ženevě

GT
GT, foto: Opel Media
ar1 18. února 2006 09:15
Sdílej:

Pro blížící se autosalon v Ženevě (2. až 12. března) si Opel připravil jednu světovou premiéru a řadu nových produktů.

Zcela nový Opel GT se veřejnosti poprvé představí na stánku automobilky Opel v hale 2 ženevského výstaviště Palexpo. Díky vzrušujícímu designu, pohonu zadních kol a vitálnímu přeplňovanému čtyřválci s přímým vstřikováním benzinu o výkonu 260 k má nový model všechny předpoklady navázat na skvělý odkaz původního Opelu GT, který Opel představil v roce 1968. Prodeje nového dvousedadlového modelu se rozběhnou na jaře roku 2007.

V ženevské expozici značky Opel se představí ještě dva další vzrušující modely, nabízející požitek z jízdy s větrem ve vlasech: Čtyřsedadlový kupé-kabriolet Astra TwinTop s třídílnou rozkládací pevnou střechou se na prvních trzích objeví už v květnu tohoto roku. Neméně atraktivní je i Tigra TwinTop, jejíž rozkládací pevná střecha z ní dělá překvapivě praktický vůz pro všechna čtyři roční období.

V Ženevě se ve své omlazené podobě představí také multifunkční minivan Meriva. Do roku 2006 vyjíždí Meriva s pozměněným designem, novými motory a exkluzivními doplňky a technologiemi. Novinkou v modelové řadě Meriva je verze Meriva OPC poháněná přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 180 k, který ji dokáže rozjet na rychlost až 220 km/h.

Meriva OPC rozšiřuje rodinu výrazně sportovně orientovaných modelů řady OPC na pětici - již před ní totiž vyjely modely Astra OPC, Zafira OPC, Vectra OPC a Vectra Caravan OPC.

Nabídku ekologických a hospodárných modelů rozšiřuje nová Zafira 1.6 CNG (Compressed Natural Gas), jejíž motor je upravený na spalování stlačeného zemního plynu.

Opel v Ženevě samozřejmě prezentuje i prakticky všechny stávající modely své nabídky, která je dnes atraktivnější a rozmanitější než kdy dříve. Novu vlajkovou lodí značky se stává Opel Signum poháněný přeplňovaným šestiválcem 2.8 V6 Turbo S ECOTEC o výkonu 184 kW/250 k (dosud 169 kW/230 k). Tento ušlechtilý model vyjíždí na litých kolech 18" s paprsky ve tvaru Y. Druhým novým motorem v řadě Signum je moderní zážehový čtyřválec o objemu 1.8 l a výkonu 103 kW/140 k, který je dobře známý už z modelů Zafira. Vyspělý šestnáctiventilový čtyřválec je nyní k dispozici i pro modely Astra a Vectra. Opel

Témata:
Stalo se
Ze světa
Matteo Doretto

Tragédie před startem Polské rally: Ital Matteo Doretto (†21) zemřel při testovací jízdě

Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.

Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.