Dalším krokem ve vývoji prodejně velmi úspěšného modelu Touareg je dvanáctiválcová verze o síle až 450 koňských sil.
Sportovní vzhled s dynamickým výkonem a nejvyšší úrovní komfortu, to jsou přívlastky, kterými se pyšní nová verze W12 Sport Edition populárního modelu Touareg, která nahradí úspěšnou verzi W12 Sport. S poměrně rozsáhlou výbavou je již dnes v rodném Německu nový Touareg W12 Sport Edition ihned k dostání.
Srdcem nového Touaregu je šestilitrový dvanáctiválec, dosahující při 600 otáčkách za minutu výkonu 450 koňských sil, respektive 331 kW. Takto vybavený Touareg dosáhne stokilometrové rychlosti za 5,9 sekundy a elektornický omezovač přibrzdí dravce na výsostných 250 km/h. Síla motoru se přenáší na kola skrz šestistupňovou automatickou převodovku Tiptronic.
Kombinace nového vzhledu a motorické výbavy vozu s 20ti palcovým setem kol z lehké slitiny "Casablanca", se ještě více naplňuje význam slova Touareg, které je napsáno na karosérii tohoto modelu. Znak W12 tento význam ještě více umocňuje.
Interiér zdobí sportovní sedačky potažené jemnou kůží a palubě vozu dodáva ještě více elegance leštěný hliník, jimž jsou některé části dozdobené. Standardem na palubě vozu je dvouzónová klimatizace, radio s DVD navigačním systémem a multifunkčním displayem, CD měnič a mobilní handsfreečkový kit.
Bi-xenonová světla, která mají i funkci natáčení do zatáčky, jsou již ve výbavě vozu.
Nový Volkswagen Touareg W12 Sport Edition bude nového majitele v Německu stát € 96 300, což v přepočtu na českou měnu sahá až k hranici tří miliónů korun.
Foto: Volkswagen
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.