PR článek - Dvakrát do roka většina Čechů mění pneumatiky u svého vozu a nad vlastnostmi pneumatik, které na svůj vůz nazouvá, většinou ani nepřemýšlí. Jestli vás ovšem čeká nákup nového pneu, poradíme vám, čím se při výběru řídit. Proč dělíme pneumatiky na letní a zimní a komu se vyplatí jezdit na celoročních?
Víte, v čem se od sebe liší letní a zimní pneumatiky? Ty letní jsou tvrdší a vhodnější do vyšších teplot. Zimní pneumatiky mají lepší přilnavost a lépe se chovají na sněhu i zmrzlém asfaltu. Například zimní pneumatiky 195/65 R15, které se hodí na osobní vozy nižší a střední třídy, snižují riziko aquaplaningu, mají skvělou přilnavost na ledu i na sněhu a poskytují bezpečnou jízdu.
Celoroční pneumatikyV případě, že si chcete přezouvání ušetřit, je samozřejmě možné vsadit na pneumatiky celoroční, ovšem ty jsou vhodné pro příležitostné a městské řidiče. Celoroční pneumatiky jsou totiž skvělé na dokonale upravených silnicích. Přestože si s celoročními pneumatikami ušetříte přezouvání a skladování druhé sady pneumatik, zvažte, zda jsou pro vás vhodné. Stejně jako při vybírání moto oblečení dbáte zejména na svoji bezpečnost, měli byste stejným způsobem přistupovat také k přezouvání a pravidelné kontrole pneumatik.
Jak rozeznat pneumatiky na první pohled?Zdá se vám, že všechny pneumatiky vypadají stejně? Ale kdepak. Zimní pneumatiky bezpečně poznáte podle sněhové vločky, jež je vytlačena na boční straně pneumatiky. Na celoročních pneumatikách bývá vyznačeno, že se dají používat během všech ročních období, a to například nápisem 4Season, All Season či All Weather.
Nepodceňujte, na jakých pneumatikách jezdíte. Vhodné pneumatiky se postarají o vaši bezpečnou jízdu a budou mít vhodnou přilnavost k vozovce.
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?