V noci z 28. na 29. září před showroomem společnosti Advantage Cars shořelo vzácné Lamborghini Huracán STO. Přinášíme Vám vyjádření zakladatele společnosti Milana Vopičky. Ač je nutné brát nadpis s nadsázkou, dle Vopičkova vyjádření nelze politicky motivovaný čin vyloučit.
Milan Vopička napsal na instagramovém profilu toto
Automobil Lamborghini Huracán STO u kterého došlo k požáru v noci z 28. na 29., je v majetku společnosti Advantage Cars. Byl zakoupen v srpnu tohoto roku jako předváděcí vozidlo do našeho autosalónu. Byl vystaven před showroomem na místě, kde od samotného počátku parkujeme a současně prezentujeme naše vozy. Pro požár Huracánu nemáme žádné logické vysvětlení - společnost Advantage Cars ani její majitel nemá s nikým žádné spory, konflikty či nevyřešené finanční záležitosti. Vyšetřování požáru je dnes plně v rukou Policie ČR a naše společnost poskytuje maximální spoluúčast pro zjištění příčin. Jednou z teorií zapálení vozu je skutečnost, že vystavený vůz byl vyveden v modro-žluté barevné kombinaci. Tedy v barvách dnes tak těžce zkoušené Ukrajiny.
Na toto Lamborghini jsme čekali dlouhé dva roky a přišli jsme o něj během pár desítek minut. Jsme vděční, že se při požáru nikomu nic nestalo a děkujeme Hasičům Praha za rychlý za rychlý a účinný zásah. Nyní je na Polici ČR, aby objasnila příčinu požáru.
To byla slova zakladatele společnosti Milana Vopičky. Připomeňme si, o jaký vůz vlastně šlo. Lamborghini Huracán STO je de facto okruhový závodní vůz určený do běžného provozu. Díky rozsáhlému použití karbonu, hořčíkových kol nebo tenčímu čelnímu sklu se podařilo dostat na váhu 1339 Kg (suchá váha). Vůz je poháněn atmosférickým desetiválcovým motorem 5,2 litru o výkonu 470 kW (640 koní) a točivém momentu 525 N.m. Kombinace nízké váhy a vysokého výkonu znamená úžasné dynamické vlastnosti. Huracán STO dokáže akceptovat z 0 na 100 km/h za 3,0 s, na 0 na 200 km/h za 9,0 s a maximální rychlost je 310 km/h.
Lamborghini Huracán STO byl představen v roce 2020. V této době stál vůz 7 milionů Kč. Jelikož se jedná o limitovanou sérii, jeho cena od té doby stoupla. Společnost Advantage Cars vyhodnotila škodu na zhořeném voze na částku 11 milionů Kč.
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?