Unikátní off-road Apocalypse Hellfire 6x6 založený na Jeepu Gladiator byl nedávno prodán na eBay. Nový majitel za něj zaplatil ohromných 220 000 USD (asi 4,9 milionů Kč)
Firma Apocalypse 6x6 je specialista,jak již název napovídá, na výrobu terénních speciálů s pohonem 6ti kol. Jako základ pro své off-roady používají vozy Jeep a Dodge RAM. Do širšího podvědomí se značka dostala díky filmu The Lost City v hlavních rolích se Sandrou Bullock a Channingem Tatumem. Běžný Apocalypse Hellfire je založený na Jeepu Gladiator a dle zvoleného motoru se jeho cena pohybuje mezi 150 až 200 tisíci USD (3,35 až 4,46 milionů Kč).
Ač Hellfire není úplně vůz, který by bylo možno vidět na každém rohu, tak se dá říct, že normálně prodávaný exemplář má standardizovaný vzhled. Pojďme se podívat, proč za tento konkrétní kus byl někdo ochotný připlatit téměř půl milionu Kč oproti nejdražší možné variantě.
Pod jeho kapotou je nejvýkonnější motor, jaký můžete mít. Je to 6,2litrový Hellcat V8 s výkonem 750 koní. Ale tou hlavní změnou je přepracovaná příď, která místo standardní masky chladiče a světel má nyní integrovanou světelnou lištu Oculus Tron, která je inspirována Teslou Cybertruck.
Dát jen za jiná světla čásku, za kterou se dá ve Spojených státech koupit slušné auto, mně přijde úplně zbytečné. Navíc u vozu, který opravdu nejde přehlédnout. Ale proti gustu...
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?