Při každém neštěstí je krásné vidět, jak my jako národ dokážeme držet při sobě a okamžitě nabízíme svou pomoc potřebným. Dnes to sice nejsou naši spoluobčané, kdo potřebuje pomoci, ale nesmyslnou agresí postižený lid Ukrajiny.
Sám jako držitel oprávnění k řízení drážních vozidel jsem měl v úmyslu zítra oslovit vedení společnosti ARRIVA vlaky, zda by nebylo možné zorganizovat evakuační vlak, se kterým bych mohl vyrazit pro Ukrajince prchající před hrůzami války. Naštěstí ve vedení této společnosti sedí lidé na svém místě a již takovýto evakuační vlak na rychlo zařídili.
Dopravce ARRIVA vlaky za podpory slovenské ZSSK (Železničná spoločnosť Slovensko) dnes nad ránem vypravila evakuační vlak z ukrajinského Čopu. Vlak má pokračovat přes Prahu až do Plzně, kde je zabezpečeno ubytování.
Tleskám jak společnosti ARRIVA , tak i dalším dopravcům, kteří na své náklady pomáhají evakuovat občany Ukrajiny do bezpečí. Stejně tak jako všem ostatním, kteří se snaží větší či menší měrou pomáhat potřebným.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.