DS 4 získal cenu za nejkrásnější auto roku 2022

Petr Boháč / AutoRoad.cz, 27. ledna 2022, 09:52 Google+

- Porota 37. ročníku Mezinárodního automobilového festivalu udělila cenu za nejkrásnější auto roku 2022 vozu DS 4. - Vůz DS 4 je dílem studia DS Design Studio Paris a vyniká výjimečnými proporcemi a pozoruhodně působivým vzhledem, a to jak zvenčí, tak zevnitř. - Toto ocenění pro nejkrásnější auto roku je sedmou trofejí, kterou společnost DS Automobiles získala v posledních osmi ročnících Mezinárodního automobilového festivalu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
DS 4

DS 4 | foto: Petr Boháč

Sdílejte článek

DS 4 je ztělesněním nové generace vozů DS Automobiles. DS 4 je elegantní a současně technologicky vyspělý a kombinuje charismatický design exteriéru s čistotou a elegancí designu interiéru, který se vyznačuje mnoha ručně vyrobenými prvky. 

na„Toto ocenění pro nejkrásnější auto roku je odměnou pro všechny, kdo se podíleli na vzniku modelu DS 4, a to zdaleka nejen v týmech DS Design Studio Paris. Než jsme vůbec nakreslili první tah tužkou, pracovali jsme dva roky s našimi inženýry na tvarování technické platformy. Jakmile jsme začali tvořit, měli jsme při vymýšlení nového konceptu mimořádný manévrovací prostor. Silueta, inspirovaná koncepčním vozem DS Aero Sport Lounge, který získal ocenění na loňském Mezinárodním automobilovém festivalu,  je v segmentu jedinečná a nabízí dosud nevídané proporce. Linie je atletická, velmi propracovaná, vůz je kompaktní a sedí na obrovských kolech. Je jak aerodynamický a výkonný, tak charismatický.”

Thierry Metroz, šéfdesignér DS Automobiles

img-responsive

DS 4 | foto: Petr Boháč

Mezinárodní automobilový festival, který byl založen v roce 2006, každoročně vyhlašuje Nejkrásnější auto roku a uděluje několik dalších cen.

Porotu Mezinárodního automobilového festivalu tvoří Jean-Michel Wilmotte (předseda poroty, architekt), Anne Asensio (Vice- místopředsedkyně poroty, viceprezidentka společnosti Dassault Systems odpovědná za design), Hermidas Atabeyki (ředitel společnosti D3 studio), Paul Belmondo (bývalý automobilový závodník, televizní poradce), Cyrille Duval (ředitel společnosti), Laurent Gardinier (majitel Maisons Taillevent), Etienne Gernelle (ředitel vydavatelství a předseda představenstva a generální ředitel společnosti Point), Olivier Josse (ředitel společnosti Alcyone Relations Publiques), Jacques Nicolet (předseda představenstva společnosti Everspeed), Patrick Pruniaux (předseda představenstva společnosti Girard-Perregaux), Isabelle Schlumberger (generální ředitelka pro obchod, marketing a rozvoj společnosti JCDecaux) a Ari Vatanen (bývalý jezdec rallye a bývalý poslanec Evropského parlamentu). 

img-responsive

DS 4 | foto: Petr Boháč

DS Automobiles získává na Mezinárodním automobilovém festivalu pravidelně ocenění:

DS 4: Nejkrásnější auto roku 2022

DS Aero Sport Lounge: Hlavní cena za nejkrásnější koncepční vůz roku 2021

DS 7 Crossback E-Tense 4×4 300: Hlavní cena za reklamní film 2020

DS 3 Crossback: finalista soutěže Nejkrásnější auto roku 2019

Jean-Éric Vergne: Hlavní cena Festivalu 2019

DS 7 Crossback: Hlavní cena za nejkrásnější interiér 2018

ONLY YOU: Hlavní cena Créativ’Expérience 2017

DS Divine: Zvláštní cena porot 2015

Tým designérů DS 4 

Ředitel: Thierry Metroz

Vedoucí designu exteriéru: Frédéric Soubirou

Designér: Thomas Duhamel

Vedoucí designu interiéru: Thomas Bouveret

Designéři: Sylvain Gaudichon, Tzu Han Chou

Vedoucí oddělení barev, materiálů a povrchových úprav: Sabine Pannetrat

Designér: Thomas Altet

Šéf ProLab: Nicolas Deluy

Designéři: Robert Nuboer a Cyril Veynante.

Vytisknout

Diskuze: DS 4 získal cenu za nejkrásnější auto roku 2022

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Zcela nový Suzuki Swift

Zcela nový Suzuki Swift, odklon od evropského designu

Ilustrační foto

Kdy (ne)zaplatí vyproštění vozidla pojišťovna?

Toyota vvyvíjí vodíkový Hilux

Toyota dál věří ve vodík, zakládá strategický podnik

Hyundai Ioniq 6

TEST Hyundai Ioniq 6 – když aerodynamika a co nejvyšší dojezd hrají prim

Bezpečná jízda v zimních podmínkách

Pirelli radí, jak jezdit v zimě

Která ojetá auta jsou nejméně populární? (ilustrační foto)

Cebia odhalila další velmi rozšířený podvod s ojetými vozy

Ilustrační foto

Kdo chce odškodnění po srážce se zvěří, musí být připraven

Cestování na čtyřech kolech se stalo synonymem pro svobodu, dobrodružství i nezávislost

Pět nejčastějších omylů spojených se zimní dovolenou v karavanu

Volkswagen ID.7 - premiéra téměř pětimetrového čistě bateriového elektrického sedanu vyšší střední třídy

Potvrzeno. Tohle mluví o elektromobilech v Česku jasně

Hyundai IONIQ 5

TEST Hyundai Ioniq 5 AWD – vetřelec z jiné planety, který překvapí i pozlobí

Toyota

Pět základních smyslů při nehodě nečekaně v ohrožení

DS 4 Crossback 1.5 BlueHDi

Test DS4 Rivoli Cross 1.5 BlueHDi 130 EA8, moře stylu, malá spotřeba

ojetá auta

Situace v Česku na trhu ojetých aut za 9 měsíců letošního roku

Kia Stinger

Kia na českém trhu. Oslava nebo smutek?

Představení Škody Superb 4. generace

Škoda Superb 4. generace: Více prostoru a pohodlí, 6 pohonných jednotek, inovativní systémy

reklama

Doporučujeme

Ilustrační foto

Program Škoda Plus bilancuje rok 2021. Jedna záhada čeká na odpověď

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Toyota dál věří ve vodík, zakládá strategický podnik

  2. Kdy (ne)zaplatí vyproštění vozidla pojišťovna?

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud