Dnes vám přinášíme video něčeho, co se na silnici každý den nepotká. Podařilo se nám natočit splašené kolo, které se prohánělo po pražské Průmyslové ulici. Štěstí, že se událost odehrála mimo dopravní špičku.
Minulý týden jsme se spolujezdcem projížděli Hostivař v testovaném Mercedesu-Benz V250. Když jsme z vedlejší silnice přijeli ke STOPce k Průmyslové ulici, nestačili jsme se divit, co to po té hlavní jede. Zprava se okolo nás prohnalo kolo z dodávky. Chvíli jsme na sebe nevěřícně koukali a pak zprava vyhlíželi dodávku, která si hraje na Velorex. Žádná tříkolka se neukázala, a tak jsme se vydali za oním splašeným kolem, jelikož se ukázalo, že máme společnou cestu.
Kolo jsme dojeli asi po půl minutě, já zapl výstražná světla a kolega začal natáčet, aby video v případě nehody mohl představit policii a pojišťovně. Což nakonec naštěstí nebylo potřeba. Ztracené kolo se nakonec ukázalo být poměrně vzorným účastníkem provozu. Když jsem stál na STOPce, v poklidu projelo okolo mě. Poté jelo dolů po hlavní a to maximální rychlostí lehce přes 40 km/h, takže také v pořádku. Křižovatku se semafory projelo řádně na zelenou a pak si celkem elegantně na stojáka ustlalo ve křoví. Jen nedávalo znamení o změně směru a svévolně si přejíždělo z pruhu do pruhu.
Nyní si z toho děláme legraci, když se nic nestalo. Ale kolo z dodávky o váze téměř 25 kg by při rychlosti chvílemi převyšující 40 km/h mohlo napáchat poměrně velkou paseku. Nechci si raději ani představit, kdyby se střetlo s chodcem. Já si za volantem Mercedesu všechna rizika uvědomoval a cítil jsem se bezmocně, že mohu pouze ochránit účastníky provozu jedoucí za mnou, kterým jsem znemožňoval při změnách směru kola mě předjet, ale že nemohu nic udělat pro ty ostatní. Naštěstí vše dobře dopadlo a video místo policii a pojišťovně mohu ukázat vám.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.