Pořadatelský tým KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu dnes potěšil aktuálně zveřejněný „semafor“ epidemiologické situace v okresech ČR. Z něho vyplývá, že jak okolí Valašského Meziříčí (okres Vsetín, Zlínský kraj), tak i okolí Kopřivnice (okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj) je zařazeno do bílé oblasti, což znamená „nulové nebo zanedbatelné riziko“.
Po dubnovém zrušení Valašské rally ValMez pořadatelé využili termín jednodenní Rally Fulnek k uspořádání svého tradičního závodu. Ve dnech 7. – 9. srpna 2020 se tak v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice odjede KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint. Situace v Moravskoslezském kraji však byla v posledních týdnech hodně nepřehledná, což organizačnímu týmu přípravy druhého podniku českého šampionátu a zároveň rallysprintů neulehčovalo.
Situace se začalo v dobré obracet po jednáních s Krajskými hygienickými stranicemi Zlínského a Moravskoslezského kraje během minulého týdne. A vše korunovalo dnešní zveřejnění mapy stupňů pohotovosti Ministerstva zdravotnictví.
Většina okresů ČR jsou aktuálně v bílé barvě, tedy se zanedbatelným rizikem. V tomto výčtu jsou podle očekávání i okresy Vsetín a Nový Jičín, kam KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint během víkendu zamíří.
„Z jednání na hygienické stanici ve Zlíně jsme vyšli více než úspěšně. Vedení KHS kvitovalo naše připravená opatření. Za to jsem byl moc rád. Přesto se budeme držet předchozích opatření, zejména ve vztahu ke zrušení startovního a cílového ceremoniálu a zákazu vstupu diváků do servisního areálu na polygonu v Kopřivnici. Právě z polygonu Tatry závodní auta v obou soutěžích odstartují, po závodech zde bude umístěno i závěrečné uzavřené parkoviště.
Diváky však velmi rádi přivítáme kolem tratí rychlostních zkoušek, stejně jako v připravených diváckých sektorech na polygonu v Kopřivnici. V oblíbených diváckých místech budou fungovat ´počítadla´ fanoušků, abychom případně garantovali předepsaný počet tisíce diváků na jednom místě. Budeme rádi, pokud tato statistická data na oficiálních stránkách soutěže budete průběžně vnímat a výběr konkrétního místa pro návštěvu rally tomu přizpůsobíte,“ děkuje za pochopení stavu předseda organizačního výboru rally Jaromír Tomaštík.
Této příležitosti bychom rádi dále využili ke dvěma důležitým oznámením.
První se týká už tradiční spolupráce valašské soutěže a provozovatele čerpacích stanic MOL. Na čerpacích stanicích MOLu v Kopřivnici, v Novém Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm budou v průběhu konání KOWAX ValMez Rally v prodeji prémiová paliva za cenu standardních. Tato nabídka může být atraktivní nejen pro soutěžní týmy, ale také pro fanoušky. Akce potrvá od poledne 6. srpna do nedělní půlnoci 9. 7.
Dále bychom rádi apelovali na návštěvníky rekreační oblasti kolem vodní nádrže Bystřička. V jednosměrné ulici nad Bystřičkou bude od 7. srpna 21:00 hodin platit režim zóny zákazu zastavení a od soboty 8. srpna 4:00 hodin bude tato komunikace uzavřena pro veškerý provoz. Žádáme Vás touto cestou o sounáležitost ve věci dodržení výše uvedených ustanovení.
Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.