Barum Czech Rally Zlín je považována za vrchol české i evropské rallyové sezóny a i proto Peugeot Delimax Total Team neponechal nic náhodě a přípravě na tento závod věnoval maximální úsilí.
Zlínsko je navíc rodištěm obou členů posádky – pilota Pavla Valouška i spolujezdce Lukáše Kostky, kteří zde mají početnou základnu příznivců a tudíž o to větší motivaci předvést svoje jezdecké umění.Posádku Pavel Valoušek - Lukáš Kostka čeká letos na legendární Barum Rally náročný úkol: prosadit se v nesmírně silné konkurenci z 23 zemí a zajistit pro Peugeot Delimax Total Team tolik očekávané vavříny. Příprava vozu Peugeot 207 S2000 na závod byla tedy tentokrát mimořádně důkladná.
„S testováním, nastavováním a ověřováním vozu jsme začali už zhruba před měsícem na rallysprintu v Kostelci nad Orlicí. Tam jsme odvedli všichni a zejména Pavel velký kus práce. Tento týden nás tak čeká už jen optimalizační test spojený s nastavením motoru. Na Barumce pojedeme s novým motorem, který byl namapován na specifické podmínky této rallye. Myslím, že teď jsme nastavení dotáhli k dokonalosti. Jsme v nejlepší kondici a před Barum Rally máme určitě důvod k optimismu“, komentuje přípravu technický inženýr týmu Jaromír Švec.
Optimismem hýří i pilot Pavel Valoušek: „Testy v Kostelci nám hodně pomohly. Ověřili jsme si spoustu věcí. Na závod na domácí půdě se hrozně těším. Doufáme, že naši „Valda Fans“ nás opět podpoří. Barumka je těžký závod, tratě jsou dlouhé a zrádné, ale my si přesto dost věříme. Uděláme vše pro to, abychom podali takové výkony, kterými náš tým a naše partnery nezklameme.“I spolujezdec Lukáš Kostka se na zlínskou rallye těší: „Máme hodně natestováno. Konkurence bude sice obrovská, ale já věřím tomu, že tentokrát nám to vyjde.“ Dvaačtyřicátá Barum Czech Rally Zlín odstartuje v pátek 31. srpna 2012 v 17:00 h na zlínském náměstí Míru. Následovat bude tradiční a divácky mimořádně atraktivní večerní Super RZ ulicemi východomoravské metropole.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?