Tým ŠKODA Motorsport vstupuje do sezony 2012 hned první lednový víkend nového roku na Jänner Rally a to s oběma továrními posádkami. Tým ŠKODA Motorsport chce i po nejúspěšnější sezoně své historie bojovat letos o přední příčky a zaměří se na tři seriály – prioritou bude obhajoba titulu v Intercontinental Rally Challenge (IRC), nově též účast ve vybraných soutěžích Mistrovství Evropy a rovněž v Mistrovství České republiky.
Úvodní soutěž nové sezony se koná v okolí rakouského města Freistadt a poprvé v historii je součástí evropského šampionátu. Vedle tradičního zařazení do rakouského mistrovství se Jänner vrací po tříleté pauze do českého šampionátu. Pro ŠKODU a české jezdce tak má tato soutěž i přes neúčast úřadujících šampionů Česka - Romana Kresty a Evropy - Lucy Rossettiho zvláštní nádech.
Úřadující mistr světa SWRC Juho Hänninen je plný odhodlání: „Těší nás, že to brzy opět začne. Bude to pro nás na Jänneru úplně nová zkušenost, jednak se soutěží a jednak s celým evropským šampionátem. Zároveň to je však nová výzva a my se jí stavíme rozhodně čelem. Věřím, že na Jänneru bude sníh, bylo by to pro všechny zajímavější.“
Jan Kopecký, vicemistr IRC, jde na start nové sezony s novým spolujezdcem: „První soutěž sezony je vždy něco speciálního. Společně s Pavlem se velmi těšíme, čeká nás první celý společný rok. Na Jänneru jsem již třikrát startoval, hodně bude záležet na podmínkách na trati.“
Jänner Rally je charakteristická proměnlivými a často sněhovými podmínkami na trati. Na posádky čeká 18 rychlostních zkoušek s 240 ostrými kilometry a více než 600 kilometry přejezdů. Na startu nebude chybět domácí matador a devítinásobný šampion Rakouska Raimund Baumschlager startující s privátní Fabií Super 2000.
V loňském roce jsme si do testu vzali hned několik lehce ojetých SUV z prémiového segmentu. Začalo to s Audi Q5, BMW X3 a minulý týden jsme přidali do party Volvo XC60. Vyzkoušeli jsme i aktuální generaci Lexusu NX. Bylo tedy na čase sáhnout také po Mercedesu GLC a zjistit, kdo je skutečným králem této třídy.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.