Loňský vítěz Le Mans a dalších 3 závodů se chystá pokrýt kompletní sezónu 2017 nasazením dvou prototypů LMP2.
Francouzský tým Signatech Alpine žije plnými přípravami na nadcházející ročník vytrvalostního mistrovství světa. Poté, kdy výrobce šasi Alpine neprošel výběrovým řízením na dodávky šasi pro roky 2017 - 2020 se francouzský tým musel obrátit na homologované dodavatele. Výsledkem jednání je zakoupení dvou prototypů Oreca 07, které však Signatec bude do závodů nasazovat pod vlastním označením Alpine A470. Vozy budou bojovat v typické modré barvě s již tradičním číselným označením #35 a #36. Připomeňme, že vůz #36 bude obhajovat mistrovský titul v kategorii slabších prototypů.
Hlavním sponzorem týmu bude francouzská zdravotní pojišťovna Matmut, která se pro letošní rok stává hlavním partnerem týmu. Jeho plný název je Signatech Alpine Matmut.
V týmu byl již ke konci loňského roku potvrzen zkušený Nicolas Lapierre, který bude obhajovat titul v mistrovském voze #36. Dalším potvrzeným pilotem je Lapierrův loňský parťák Stéphane Richelmi, který usedne do sesterského vozu #35. Kompletní složení posádek oznámí tým Signatech Alpine Matmut v nejbližší době.
Bernard Olivier, zástupce generálního ředitele Alpine: „Krok za krokem skládáme náš závodní tým pro sezónu 2017. Poté, co jsme dosáhli 4 vítězství a získali mistrovský titul 2016, očekáváme od našich soupeřů tvrdý útok na naše pozice. Proto se snažíme vybudovat co možná nejsilnější posádky pro naše prototypy Alpine A470. Nicolas Lapierre povede naši první posádku ve voze #36 za obhajobou loňského prvenství. Druhý vůz #35 bude pomáhat maximalizovat naše šance, zejména ve 24H Le Mans a proto jsme rádi, že v tomto voze budeme moci pokračovat ve spolupráci se Stéphanem Richelmim. Samozřejmě velmi rádi vítáme také naše přátele z Matmut Group, která se stává naším hlavním partnerem.“
Philippe Sinault, šéf týmu: „S novou generací prototypů LMP2 získává závodění nový rozměr a my jsme rádi, že u toho můžeme být s naším týmem Signatech Alpine Matmut. Naši mechanici dokončují práce na přípravách našich nových vozů Alpine A470. Jsou to velmi sofistikované a kvalitní stroje, díky kterým můžeme dosáhnout o zhruba 15 - 20 % vyšších výkonů. Proto musíme vybrat ty nejlepší jezdce, abychom byli schopni dosáhnout dalších vítězství. Nicolas a Stéphane jsou našimi trumfy.“
Nicolas Lapierre: „Je to vzrušující, vidět své jméno zapsané v seznamu účastníků WEC 2017 a 24H Le Mans. Znamená to, že se přiblížil začátek sezóny a já se nemohu dočkat. Poté, co jsem se zapojil do vývojových prací, jsem se detailně seznámil s naší novou A470 a myslím si, že její výkon bude na vysoké úrovni. Signatech Alpine Matmut pracuje velmi tvrdě na přípravách na nadcházející sezónu, ve které budeme obhajovat oba naše tituly.“
Stéphane Richelmi: „Po dokonalé sezóně 2016 jsem si přál pokračovat ve spolupráci s Alpine. Proto jsem velmi rád, že jsem znovu součástí týmu a jedné z posádek. Musíme být realisté, protože obhajoba titulu bude velmi obtížná. Nebude to o nic lepší, než vloni, ba právě naopak. A proto je pro mne důležité, že jsem i dál součástí týmu. Opravdu se moc těším na jízdu v novém autě. Poměrem hmotnosti a výkonu a úrovní přítlaku se velmi blížíme k vozům GP2, takže to jistě bude velmi vzrušující.“
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?