Australský pilot Mark Webber má bohaté zkušenosti z F1, ale ani v šampionátu WEC není nezkušeným nováčkem. Pro příznivce motoristického sportu se rozhodl porovnat oba vrcholné šampionáty a je zajímavé, jak srovnání dopadlo.
Mark Alan Webber absolvoval v F1 plných 12 sezón a zúčastnil se 215 Grand Prix na monopostech Minardi, Jaguar, Williams a Red Bull. Jackie Stewart o něm v jeho časech u Williamsu utrousil, že nejspíš nikdy nenajde způsob, jak vyhrávat závody - Markovi se to povedlo devětkrát a k těmto vavřínům přidal dalších 31 pódiových umístění. Na konci sezóny 2013 dal F1 vale a pustil se do další části své kariéry. Nyní hájí barvy továrního týmu Porsche v šampionátu WEC. Ve slavném závodě 24h Le Mans startoval ještě před vstupem do F1 a v loňském roce získal titul šampiona v nejsilnější kategorii LMP1.
Má nesporně právo srovnávat. Celý článek najdete ZDE.
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?