K plus K motorsport čeká náročný závod v noci

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: K plus K motorsport
iM2 12. května 2009 22:17
Sdílej:

Automobilový tým K plus K motorsport se po úspěchu v Silverstonu, kde posádka Karl Wendlinger - Ryan Sharp zvítězila a dvojice Adam Lacko - Mario Dominguez dojela pátá, chystá na druhý díl seriálu FIA GT Championship, který se jede tento víkend na okruhu v italské Adrii.

"Tým do Itálie vycestuje v noci z úterý na středu," poznamenal šéf stáje Karel Kubů. Závodní program je tentokrát o něco kratší. Tréninky a kvalifikace jsou na programu již ve čtvrtek a v pátek. Závod se jako tradičně jede už v sobotu večer od 20 hodin za umělého osvětlení. "Pro jezdce je to těžší. Kladou se větší nároky na seznámení se s tratí, řada zatáček není dobře vidět. Těžší bude také orientace při předjížděních manévrech," podotkl Kubů a pokračoval: "Klání je však na druhou stranu atraktivnější pro diváky, kteří budou moci vidět například teplem rozžhavené brzdové kotouče." Po úspěchu v Silverstonu sáhla FIA u K plus K motorsport k několika omezením. "Do vozu Karla Wendlingera musíme umístit závaží 40 kg. Oba naše vozy budou mít zmenšené resktriktory na 33,1 milimetrů, takže pojedeme s omezeným výkonem motoru," vysvětlil Kubů a dodal: "O to těžší bude pro nás výsledek ze Silverstonu zopakovat. Rád bych ale viděl jeden z našich automobilů v první trojce a rád bych, aby oba naše vozy dojely až do cíle." Přímý přenos bude ze závodu v Adrii vysílat opět stanice Sport 5, reportáž odvysílá také německý sportovní kanál DSF. tisková zpráva: KplusK Motorsport
Témata:
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?