LMS: Stáj Charouz odstartuje jako třetí

Charouz/Mücke
Charouz/Mücke, foto: BPA sport marketing, a.s.
iM2 16. srpna 2008 23:37
Sdílej:

Stáj Charouz Racing systém má za sebou výborný výsledek. Ve třídě LMP1 se postaví na start jako třetí. Stefan Mücke tak porazil i dva turbodieselové prototypy Audi.

Nejlepší kvalifikační výsledek sezony má za sebou stáj Charouz Racing System. Její pilot Stefan Mücke dnes zajel třetí čas absolutně i v královské kategorii LMP1 pro zítřejších 1000 km Nürburgringu. Český tým úzce spolupracující se společností Aston Martin Racing se tak vklínil mezi čtyři turbodieselové stroje, přičemž nechal za sebou oba tovární prototypy Audi. Zítra, pět minut po poledni, tak odstartuje podruhé v sezoně ze druhé řady. Čeští fanoušci mohou boj vidět v přímém TV přenosu. Prototyp LMP1 poháněný motorem Aston Martin se ve druhé řadě poprvé objevil již v úvodním závodě v Barceloně a v cíli z toho bylo pro posádku Mücke, Jan Charouz třetí příčka. Stefan se i dnes, tentokrát  před domácím publikem, blýskl parádním výkonem. Nejlepší čas ze tří volných tréninků zlepšil v kvalifikaci o bezmála dvě vteřiny. „Doufal jsem, že bychom mohli podobného výsledku dosáhnout, ovšem výsledný čas byl pro mě překvapením,“ líčí třetí muž kvalifikace 4. závodu LMS 2008. „Už v dopoledním závěrečném tréninku jsem cítil, že zcela nový vůz mám stále více v ruce. V samotné kvalifikaci jsme čekali až na její závěr a pak jsem vyrazil. První rychlé kolo nebylo ideální, zdržela mě jiná auta. Nicméně druhé bylo bez problémů a přineslo nám třetí výslednou pozici. Jsem moc rád, že právě doma před nejbližšími fanoušky se mi povedl takový výsledek. Nyní všichni myslíme na závod, ve kterém bychom mohli mít šanci na stupně vítězů. Ale bude to velmi tvrdý boj…“ „Jsem moc spokojený, Stefan zajel výjimečné kolo. Patří mu můj velký dík,“ říká technický ředitel Aston Martin Racing George Howard-Chappell. Šéf týmu Antonín Charouz svého britského kolegu doplnil s tím, že v podobný výsledek doufal. „Celé auto včetně motoru je nové. Úterní testy v Dijonu nám sice pokazil déšť, takže jsme přesně nevěděli, jakou má náš vůz sílu, nicméně věřil jsem mu a jsem šťastný za dnešní Stefanův výkon. Poněkud jsme změnili taktiku a rozhodující čas zajeli v posledních minutách kvalifikace, soupeři tak neměli moc šancí reagovat.“ tisková zprava: bpa.cz
Stalo se
Testy aut
DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI

DLOUHODOBÝ TEST: DS 7 Pallas 1,5 BlueHDI – prémiové SUV s dieselem za 950 tisíc

Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?

Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.