Francouzské dějství šampionátu přineslo vzrušující souboj amerických vozů Chevrolet Corvette o první vítězství v letošní sezoně. Debutujícímu vítězství však napomohly problémy Maserati.
Posádka žlutého vozu C6 Kumpen / Hezemans / Longin stáje GLPK vyčkávala strategicky po dvě třetiny závodu na druhé pozici za vedoucím sesterským vozem pilotovaným Mentenem a Bellockem, kteří získali den předtím vůbec první pole position pro tým PSI Experience.
Po druhé zastávce v boxech ale došlo k výměně pořadí. V šampionátu FIA GT déle působící posádka si však zasloužené vedení musela náležitě chránit až pod šachovnicový praporek. V těsném závěsu se ztrátou tří vteřin protnul cílovou čáru vítězný vůz kvalifikace.
Úspěchu vozů Corvette, kterým francouzský okruh seděl od úvodních tréninků napomohly potíže Maserati stáje Vitaphone Daviese a Biagiho. Ti se na třetí pozici v cíli probili po startu z boxů přes celé startovní pole. Z pitlane začínali tříhodinovou stíhací jízdu poté, co se zapletli do kolize při cestě na startovní rošt.
Nejlepším zástupcem Aston Martin byla posádka Wendlinger / Peter rakouské stáje Race Alliance, jež byla poslední ve stejném kole s vítězným Chevroletem.
Ve Francii se opět na startu ukázal bývalý favorit šampionátu Lister Storm, ale jeho účast byla tentokrát opravdu symbolická, neboť po pouhých sedmi kolech byl ze hry venku.
Vedení v seriálu si po polovině odjetých závodů drží Bartels a Bertolini mezi jezdci a Vitaphone Maserati mezi týmy. Přes svoji neúčast na okruhu Paul Ricard patří Jarkovi Janišovi šesté místo.
Výsledky závodu
Průběžné pořadí jezdců GT1
Průběžné pořadí týmů GT1
Foto: DPPI / FIA GT
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?