Lada Niva 6x6: Ruský speciál je nepřehlédnutelný

mao / AutoRoad.cz, 7. ledna 2019, 16:43 Google+

Automobily s pohonem 6x6 zažívají v posledních letech zlaté časy. Koncepce, které původně sloužila armádě a záchranářům, se postupně stala módní záležitostí, kterou hrstka výjimečných dává na odiv své bohatství a značně extravagantní vkus. Stále se ale najdou modely, které nejsou zbytečně drahé a jistě se uplatní i při těžké práci. A jedním z nich je i tato zvláštní Lada Niva 6x6.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Unikátní Lada Niva 6x6

Unikátní Lada Niva 6x6 | foto: Avito.ru

Sdílejte článek

Seznam automobilek, v jejichž portfoliu bychom nalezli modely s pohonem 6x6, není příliš dlouhý. Z hlavy nás vlastně napadá jen Mercedes-Benz nebo české Bureko. Ve světě však existuje spousta úpravců, kteří vašemu pickup či offroadu jednu nápravu rádi připojí. Často se tak v konfiguraci 6x6 objevují i vozy jako Land Rover, Jeep nebo Ford Raptor, ze kterého v Hennessey vyrábí Velociraptora.

Nyní se však seznam vozidel se třemi nápravami může rozšířit o další a poměrně dost nečekaný model: Ladu Niva. Jedno z nejstarších SUV světa, jehož výroba se počítá na desetiletí, přitom zřejmě neupravil žádný profesionální výrobce, ale nadšený kutil. A teď se svého jedinečného stroje zbavuje.

Na ruském inzertním webu Avito se totiž nedávno objevila zářivě žlutá Lada Niva, kterou si s jiným vozem rozhodně nikdy nespletete. Její kabina se totiž dočkala prodloužení, vzadu přibyl korba a pod ní se objevil další podběh se třetí nápravou.

Rozluštit rusky psaný inzerát nám činilo menší potíže, přesto jsme pochopili, že pod kapotou je umístěn 2.4 litrový motor z dodávky Gazelle, který produkuje 150 koní. Ze stejné dodávky pak pochází i zadní nákladová korba. Z technického popisu jsme také pochopili, že vůz je vybaven posilovačem řízení a uzamykatelnými nápravami. Bohužel nám však zůstává záhadou, zda je zadní náprava hnaná, nebo ji vůz jen táhne. A bohužel bychom vsadili spíše na druhou možnost. 

Na voze se však neodehrály pouze úpravy technické, ale i stylistické. Na střeše je umístěna prostorná zahrádka se světelnou rampou, ze které pokračuje trubkový rám až na boky nákladového prostoru. Před maskou je upevněn pevnostní nárazník, na bocích jsou trubkové nášlapy a v podbězích se lesknou parádní kola obutá do terénních pneumatik.

Drobnými úpravami prošel i interiér, nejmarkantnější změnou jsou zřejmě sportovně laděná sedadla s výrazným bočním vedením a upravená část zadní kabiny. Auto zkrátka odvedl stoprocentní práci a nehodlal nic podcenit.

img-responsive

Unikátní Lada Niva 6x6 | foto: Avito.ru

Podle jeho slov je vůz v perfektním stavu, plně funkční a neustále v provozu. Nevíme sice kdy Niva, vyrobená v roce 2002, prošla touto výraznou úpravou, na jejím tachometru je však nájezd okolo 100 000 kilometrů.

A kolik si za ni vlastně majitel žádá? 500 000 rublů - tedy cca 167 000 Kč. To je hodně na Nivu i jakoukoliv Ladu z podobných let a s podobným nájezdem. Ve světě automobilů se třemi nápravami je to však směšně málo.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Lada Niva 6x6: Ruský speciál je nepřehlédnutelný

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Alkohol

Nadejcháš - neřídíš! Auto-lock systém by mohl zachránit až 5000 životů ročně

Avia A30 valník

Česká auta, to není jen Škoda a Tatra. Kde skončila legendární Avia?

Elektrokolo

Elektrokola mohou být i nebezpečná. Na co je potřeba dávat si pozor?

Roewe Vision R

Žasnete nad absurdními názvy čínských automobilek? Překvapivě dávají smysl

Peugeot Rifter GT Line 1.5 BlueHDi 130

TEST: Peugeot Rifter GT Line 1.5 BlueHDi 130 - Mistr v praktičnosti, který se neztratí ani na dálnici

Fotografie z loňského ročníku ankety Zlatý volant

Chcete ovlivnit výsledky ankety Zlatý volant? Máte poslední šanci!

reklama
reklama

Doporučujeme

Hyundai Kona

Američané ocenili Hyundai pro bezpečnost, podobné výsledky prý nikdo jiný nemá

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Elektrokola mohou být i nebezpečná. Na co je potřeba dávat si pozor?

  2. Kritici elektromobilů přišli o další argument, na zdroji energie totiž tolik nezáleží

  3. Česká auta, to není jen Škoda a Tatra. Kde skončila legendární Avia?

  4. Největší bojové vozidlo historie? Ruskou 60-tunovou tříkolku poháněly motory ze vzducholodě

  5. Škoda Scala startuje na částce 369 900. Na kolik vyjde v plné výbavě?

  6. Pioneer přišel s elegantním způsobem, jak proměnit mobil v nadupaný infotainment systém

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud