BMW M4 rozhodně nepatří mezi ty automobily, u kterých by si mohl řidič stěžovat na nedostatek výkonu nebo na odfláknutou aerodynamiku. Přes to si němečtí inženýři ze společnosti Carbonfiber Dynamics řekli, že je u „eM čtyřky“ stále co vylepšovat.
Jak napovídá název společnosti Carbonfiber Dynamics, poznáme upravenou M4 již na první pohled. Tunerská společnost nahradila běžnou kapotu jejím karbonovým ekvivalentem s upraveným přívodem vzduchu, umožňující lepší chlazení motoru.
Že je třeba motor chladit více než u sériové verze dokládá fakt, že namísto 431 koní nabízí tato upravená kreace hned 600 koňských sil! Podle úpravce se ale stále nejedná o konečné číslo. Inženýři totiž pracují na úpravách, díky kterým by motor produkoval o dalších 100 koňských sil více. Nárůst výkonu má na svědomí celá řada úprav, počínaje upraveným turbodmychadlem, vzduchovým filtrem nebo zbrusu novým titanovým výfukovým systémem.
Nová kapota ale není jedinou změnou exteriéru, kterou si společnost Carbonfiber Dynamics připravila. „Em čtyřka“ nyní disponuje karbonovým spliterem, aerodynamickými prahy, zadním difuzorem a dvojicí zadních spoilerů.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?