Společnost Carlex Design se rozhodla, že si vezme do parády aktuální generaci Fordu Transit Connect. Dodala mu tak mnohem sportovnější vzhled.
Transit Connect není zrovna tím autem, které bychom mohli nazvat atraktivním. Odborníci z tunerské firmy Carlex Design však udělali vše proto, aby se z téhle malé dodávky stal přitažlivý sportovní van.
Celá úprava tak obsahuje agresivní nárazník s velkými otvory pro přívod vzduchu a integrované LED diody denního svícení. K dispozici je také nový difuzor a upravená maska chladiče.
Nechybí ani rozšířené podběhy kol, více paprsková 19palcová litá kola s pneumatikami Michelin a lehce snížené odpružení. Konečným prvkem sportovního vzhledu je difuzor s vedle umístěnou dvojitou koncovkou výfuku.
Ačkoliv zatím nebyly zveřejněny snímky kabiny, údajně se v ní nachází celá paleta kožených detailů. Úpravce navíc ani neprozradil, zda zapracoval na posílení pohonných jednotek pro Transit Connect. Carlex Design ale vůz plánuje opravdu prodávat, a to zpočátku jen na britském trhu.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.