Německý tuner Vath se rozhodl, že se pořádně podívá na techniku nového Mercedesu-AMG C 63. Jak to dopadlo, to se dozvíte v následujících odstavcích.
Pod kapotou auta sice ve standardu pracuje twin-turbo 4,0litrový osmiválec, jenže ten prošel celou řadou vylepšení a je nyní schopen nabídnout 600 koní a točivý moment 810 Nm. Celá úprava stojí 3.950 eur plus 350 eur za montáž a díky tomu tenhle vysoce výkonný sedan dosáhne nejvyšší rychlosti 320 km/h.
Pro ty, kteří potřebují ještě větší výkon, si Vath připravil RS kit V 63, který motoru dodá 680 koní. Mohou za to nové turbodmychadlo a taktéž jiné výfukové potrubí. Jenže jen vysoký výkon mnohdy nestačí, leckdo sáhne i po snížení auta, takže je zde paket za 365 eur. Ten sníží dotyčné C 63 AMG o 40 mm a k tomu se dají dokoupit stříbrná nebo černá litá sportovní kola o velikosti 20 palců.
Zbylé prvky příplatkové výbavy už nejsou tak výjimečné, ale dát například za rychloměr cejchovaný do 360 km/h celých 1290 eur, to nám přijde jako marnotratnost. Hníkové pedály stojí 150 eur a černé velurové podlahové rohože vás vyjdou na 190 eur.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.