Kombinace retro designu a moderní funkčnosti - to je úprava od společnosti CMGAISD, jež vyvynula digitální přístrojový panel nových vozů automobilky Lada ve stylu starého Žigulíka.
Přístrojový panel od společnosti CMGAISD ve stylu VAZ 2101 v sobě kloubí retro a funkci. Zahrnuje v sobě tachometr, otáčkoměr, počítadlo kilometrů jak celkových, tak i denních, teplotu motoru i teplotu v interiéru, hodiny, stav paliva v nádrži, dobíjení alternátoru, zařazený rychlostní stupeň u automatické i manuální převodovky, otevřené dveře, tempomat, kontrolní a varovné indikátory. Prostě vše, co by měla moderní "přístrojovka" obsahovat.
Digitální přístrojový panel pro Ladu společnost CMGAISD již představila dříve. V druhé polovině loňského roku byla do prodeje uvedena první generace pro model Vesta. Ta ovšem neměla displej s rozlišením Full HD.
A na kolik tato paráda vyjde? Na domácím trhu si výrobce za FHD displej s nahraným přístrojovým štítem účtuje 42 000 rublů, což je asi 11 800 Kč. Mě osobě to nepřijde nikterak přehnané a něco podobného by se mi líbilo i u nás.
Vzpomínám si, že jsem kdysi jezdíval Škodovkou 105 a ta měla přístrojový panel ne nepodobný tomu Ladě 2101. Moderní Škodovky jsou navíc již z výroby vybavené digitální "přístrojovkou" a tak by stačilo pouze nahrát novou grafiku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?