Václav Pech se rozloučí se sezónou v Praze

rally vsetín
rally vsetín, foto: www.rallyzone.cz | Turovský, Roman
Tomáš Urban 2. prosince 2011 20:43
Sdílej:

Václav Pech se představí na Pražském Rallysprintu

Pro plzeňskou posádku Václava Pecha a Petra Uhla, kteří nedávno převzali v pražském hotelu Ambasador cenu již za devátý titul Mistrů Evropy central, se stalo tradicí, že sezonu v automobilových soutěžích zakončují Pražským Rallysprintem. Neméně tradiční je i fakt, že se v Praze Václav Pech pravidelně objevuje s vozy nejvyšší specifikace WRC. Stejně tak tomu bude i letos s vozem MINI John Cooper Works s výjimečně výkonným motorem 1,6T ve specifikaci WRC.

„Na start s MINI se v Praze moc těším. V tomto roce se jede trochu jiný model závodu, než na který jsme byli zvyklí v minulosti na strahovském stadionu. Pro diváky by mohlo být hodně příjemné to, že prakticky vše najdou na jednom místě ve Velké Chuchli. Budou mít jako na dlani několikrát celou rychlostní zkoušku, která je hned vedle servisu, dostanou se i na plochu závodiště, a tak očekávám, že se jich tu sejde opravdu hodně. Právě atmosféra je v Praze na sprintu jedinečná,“ říká Václav Pech a hned dodává k rychlostním zkouškám: „V sobotu ráno začneme dvěma průjezdy klasické rychlostní zkoušky na Karlíku, která je hodně technická. Tady půjde o to neudělat chybu. V loňském roce jsme na Karlíku v hlubokém sněhu jeli chvíli příkopem, ale nakonec se nám se štěstím podařilo vrátit zpět na vozovku a ani jsme neztratili moc času. V Chuchli není riziko chyby tak velké, i když se zde střídá asfalt se šotolinou. V případě, že auto opustí trať je všude docela dost místa, “ popisuje Pech.

A když jsme již zmínili tradice v souvislosti s Pražským Rallysprintem a Václavem Pechem, tak další tradiční spojení najdeme i na místě spolujezdce. Tam se totiž letos už pošesté posadí Mirek Topolánek. „Mirek je velký nadšenec do rallye a závod bere vždycky s maximální zodpovědností  již od tréninku a rozpis podle něhož jedu čte vždy precizně. V Praze už jsme spolu čtyřikrát  zvítězili a na svezení se zase oba těšíme,“ říká Václav Pech.

Pražský Rallysprint odstartuje v sobotu 3. prosince v 7:30 ráno na závodišti ve Velké Chuchli  a na posádky čeká 2x průjezd rychlostní vložkou Karlík. Start divácky nejvýhodnějších rychlostních vložek na chuchelském závodišti  začíná v 10,30 hod.. První posádka projede cílovou rampou v 15:45 tamtéž.

Ojedinělá automobilová soutěž Pražský rallysprint, se za sedmnáct let své existence stala tradicí, která má silné obsazení posádek a je veřejností velmi sledována. „ Jsem rád, že na tuto tratˇ mezi českou rallye špičku  letos nasazujeme  i náš závodní speciál MINI  s Václavem Pechem za volantem. Konkurence je tady vždy velmi silná a boj o vítězství je prestižní záležitostí. Nepochybuji, že Václav bude chtít vyhrát. Uvidíme, zda mu to jeho rivalové dovolí…,“ uvedl generální ředitel s spolumajitel společnosti Invelt Jiří Jirovec.Plné nasazení MINI je naplánováno od ledna 2012. Program v sezóně 2012 začne již v lednu na Jänner Rally.

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?