Jubilejní 30. ročník mezinárodní automobilové soutěže Bonver Valašská rally 2011 ve Valašském Meziříčí se rychle blíží. Úvodní podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally se pojede ve dnech 25. – 26. března 2011. Organizátoři z AutoMotoKlubu Rallye Sport - Vsetín ladí v těchto dnech poslední detaily kolem tratě a časového harmonogramu soutěže. Celková délka jubilejní Valašky čítá 410 km tratě a obsahuje deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích v celkové délce 155 km.
Vsetínští pořadatelé při přípravě jubilejního ročníku spolupracují s autokluby a organizacemi i institucemi ve Zlínském, Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Centrem soutěže je podesáté město Valašské Meziříčí, kde představitelé tamní radnice vytváří výborné podmínky pro konání soutěže. V budově radnice najdeme ředitelství rally a na valašskomeziříčském náměstí proběhne start a cíl. „Premiér České republiky Petr Nečas přijal záštitu nad jubilejní valaškou. Soutěž bude opět pod patronátem starosty města Valašské Meziříčí Jiřího Částečky. Městský úřad bude tradičně poskytovat potřebné reprezentativní zázemí tohoto významného motoristického podniku. Po dobu dvou dní zde najde sídlo ředitelství a dispečink soutěže a rovněž tiskové středisko pro bezmála stovku akreditovaných zástupců médií,“ uvedl Miroslav Hošák, ředitel Bonver Valašská rally.Páteční první etapa měří celkem 140 km a obsahuje čtyři rychlostní zkoušky na dvou úsecích v celkové délce 57 km. Páteční etapa se odehraje v okolí Nového Jičína a jubilejní valaška odstartuje v 17:15 hodin. Večerní servis začíná ve 21:33 hodin, první vůz bude odevzdán do uzavřeného parkoviště ve 22:20 hodin. Druhé průjezdy rychlostními zkouškami se uskuteční již pod rouškou tmy. Druhá etapa je na programu v sobotu 26. března a první vůz odjede z uzavřeného parkoviště v 9:15 hodin. V itineráři soutěži najdeme dalších 270 km tratě a šest rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 98 km. Dopolední erzety se jedou na severozápad od centra soutěže a na samotný závěr je připraven v sobotním odpoledni dvakrát průjezd náročnou rychlostní zkouškou přes kopec Dušná v délce bezmála pětadvaceti kilometrů. Dá se předpokládat, že těchto obtížných padesát kilometrů na závěr rozhodne o celkovém vítězi letošního jubilejního ročníku. Vítězná posádka se objeví na náměstí ve Valašském Meziříčí v 17 hodin.Koncem února budou schválena Federací automobilového sportu AČR Zvláštní ustanovení soutěže včetně jejich příloh. Přihlášku pro soutěžící již naleznete na oficiální webové stránce Valašské rally, uzávěrka pro zaslání přihlášek je stanovena na 14. března.
Oblíbené středně velké SUV ze světa prémiových značek, které má rozhodně co nabídnout. Volvo XC60 boduje designem, bezpečností i univerzálností, ale ne všechno je zlato, co se třpytí. Dobrou zprávou je, že dnes se dá pořídit za velmi zajímavé peníze, díky čemuž jde o překvapivě dostupné a velmi univerzální auto pro široké spektrum zákazníků.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.