V roli pozorovatele FIA se objeví ve Zlíně Wulf Biebinger z Německa

barum rally zlín
barum rally zlín, foto: Archiv RallyZone.cz
Roman Ordelt 29. července 2010 18:41
Sdílej:

Mezinárodní automobilová federace FIA oznámila nominaci klíčových činovníků na jubilejní 40. ročník Barum Czech Rally Zlín. Zlínští pořadatelé v čele s ředitelem soutěže Miloslavem Regnerem obdrželi v minulých letech výborné hodnocení pozorovatelských zpráv a rovněž reference jednotlivých činovníků FIA pěly na zlínskou rally slova chvály. Nicméně zlínští organizátoři nespí na vavřínech a rovněž letošní již čtyřicátý ročník populární barumky chystají s maximální pečlivostí a odhodláním.

Potřetí přijede do Zlína v roli pozorovatele FIA pan Wulf Biebinger z Německa. Poprvé byl ve Zlíně v roce 2001, podruhé za další čtyři roky, když se jela barumka jako kandidátský podnik mistrovství světa. Zlínské prostředí a atmosféru soutěže velmi dobře zná. "Přijede do Zlína v doprovodu své sympatické paní. Barumku pozná velmi dobře, neboť k nám přijíždí již potřetí. Těší se na nové rychlostní zkoušky, které v minulých letech nepoznal. Přicestuje do České republiky s předstihem autem a pojme začátek pobytu na Moravě jako dovolenou. Hodlá navštívit jižní Moravu, neboť miluje zdejší víno," prozradila Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. Dodejme, že pan Biebinger je pověstný smyslem pro detail a pořádek. Věřme, že bude ve Zlíně spokojený jako loňský pozorovatel Ludo Peeters z Belgie.Ve funkci hlavního sportovního komisaře přiletí do České republiky Claude Maccario z Monaka. "Rovněž pan Maccario navštívil Zlín v minulosti již dvakrát. Žije v Monte Carlu a tentokráte přicestuje do Čech bez manželky. Jeho paní se omluvila, neboť má hodně povinností s vnoučaty," upřesňuje Regnerová. Dalším sportovním komisařem bude Andy Lasure z Belgie. "Dobře zná krásy České republiky a Zlínska. Přijede se svou paní Lilien a velmi se těší do Zlína,"uvedla Regnerová. V roli sportovního komisaře se představí i Tomáš Kunc z České republiky, známý z minulých ročníků coby činovník péče o jezdce. Letos bude vykonávat u nás potřetí funkci sportovního komisaře. V historii barumky zavítá již podeváté do Zlína technický delegát FIA, jenž bude mít dohled nad technickými záležitostmi rally. Tuto funkci vykoná v letošním roce Lionel Carre z Francie. "Přiletí již ve středu, aby se seznámil se všemi dostupnými materiály a prostředím. Technická přejímka proběhne ve zlínské sportovní hale již ve čtvrtečním večeru," upřesnila Regnerová. Bezpečnostním delegátem ASN je Jan Mochan, ve funkci hlavního technického komisaře bude působit Stanislav Mrkvan, hlavním časoměřičem je Eva Skýpalová. Ve funkci činovníků pro styk s jezdci se představí Wolfgang Gastorfer z Německa a Barbora Nováková z České republiky. DELEGOVANÍ ČINOVNÍCIPozorovatel FIA:                              Wulf BIEBINGER (D)Sportovní komisaři:                          Claude MACCARIO – President (FIA)                                                          Andy LASURE (FIA)                                                                 Mgr. Tomáš KUNC (ASN)Technický delegát FIA:                     Lionel CARRE (F)                       Bezpečnostní delegát ASN:               Jan MOCHAN (CZ)Hlavní technický komisař:                Stanislav MRKVAN (CZ)Hlavní časoměřič:                             Eva SKÝPALOVÁ (CZ)Činovníci pro styk se soutěžícími:   Wolfgang GASTORFER (D)                                                          Barbora NOVÁKOVÁ (CZ)

Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.