Po trojmesačnej prestávke seriálu Mediaracing Majstrovstvá Slovenska v rally 2009 predstaví nadchádzajúci víkend slovenský RUFA Rally Team na košickej rally ako prvý tím na Slovensku vozidlo Škoda Fabia S2000.
Poľská posádka reprezentujúca slovenský RUFA Rally Team v zložení Grzegorz Grzyb – Przemyslav Mazur si najnovšiu „embéčku“ vyskúšala už na Würth Partr Rally Vsetín kde vybojovala v ťažkej konkurencii, na šmykľavých tratiach bronzovú priečku v celkovom poradí tejto súťaže. Na poslednú súťaž slovenského šampionátu, do Košíc odchádza RUFA Rally Team s predsavzatím vybojovať čo možno najlepší výsledok.
V hre je titul v rámci Mediaracing Majstrovstvá Slovenska v rally 2009. Posádke Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Przemyslawom Mazurom v priebežnom poradí patrí druhá priečka so sedem bodovou stratou na lídra šampionátu Jozefa Béreša jr. navigovaného Róbertom Mullerom, ktorí sa predstavia na vozidle Peugeot 207 S2000. Treťou posádkou, ktorá má aj keď už len teoretickú šancu na titul je prešovská dvojica Igor Drotár – Vladimír Bánoci jazdiaca na vozidle Škoda Octavia WRC. "V prvom rade by som rád poďakoval vedeniu tímu za možnosť jazdiť na špičkovej Škode Fabia S2000. Vo Vsetíne sa nám podarilo nájsť ideálne nastavenie na šmykľavé trate, ktoré na nás podľa predpovede počasia čakajú aj v Košiciach. Dúfam, že sa nám podarí ukázať, že jazdiť vieme a pokúsime sa zabojovať o titul, bude to však určite veľmi ťažké," povedal za posádku RUFA tímu Grzegorz Grzyb.
RUFA Rally Team
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?