Rallysprintový šampionát pokračuje dalším podnikem v okolí Vyškova, kde se uskuteční Admiral Rally Vyškov, který nahradil zrušené Rally Prachatice. Na posádky je připraveno osm náročných rychlostních zkoušek, které jsou rozděleny do tří sekcí.
Na startu soutěže opět nechybějí pravidelní účastníci Poháru Pirelli, který je v letošní sezóně v rámci rallysprintového šampionátu vypsán premiérově. Oproti velkému mistrovství, startuje v malém šampionátu daleko více posádek, a tak diváci mohou vidět souboje do posledních metrů. „Průběh Poháru Pirelli je velmi zajímavý a sám si netroufám tipovat kdo se stane celkovým vítězem. Myslím, že se můžeme těšit na napínavé souboje do konce celého poháru,“ řekl Zdeněk Vacl.
Nejpočetnější startovní pole Poháru Pirelli nabídne opět třída N4, kde se představí sedm posádek. Největšími favority jsou Josef Semerád s Romanem Niemetzem na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Semeráda letos prováží ve sprintech smůla, a tak má na svém kontě pouze dvě vítězství a jedno druhé místo.
Nejúspěšnějším jezdcem třídy N4 je prozatím Jan Havel, který v letošní sezóně dokázal zvítězit jednou a dvakrát dojet na druhém místě.
Naopak se nedaří Martinu Hudcovi. Ten zvítězil při prvním závodě, ale poté několikrát havaroval, a tak má na svém kontě pouze osmnáct bodů.
Z dalších účastníků jmenujme Michalíka, Skulu (oba Mitsubishi Lancer EVO IX), Havláska (Subaru Impreza STi) a Macka (Toyota Corolla S2000).,
Ve třídě N3 se představí Oldřich Hrubý s Renaultem Clio a David Štefan, který usedne do vozu Peugeot 206 RC. Lépe se prozatím daří Hrubému, který má 38 bodů a atakuje nejvyšší příčky Poháru Pirelli v celkovém pořadí.
Nejslabší enka mají ve Vyškově zastoupení ve třech posádkách. V celkovém pořadí letošního ročníku rallysprintového Poháru Pirelli získal prozatím nejvíce bodů Jaroslav Pešl, startující s vozem Honda Civic VTi. Tento jezdec nebude chybět ani v okolí Vyškova a bude bojovat o letošní páté vítězství a upevnění vedoucí příčky.
Znepříjemnit mu to budou jistě chtít Kaválek (Suzuki Swift Sport), či Lichovník s Hondou Civic VTi.
Mezi nejsilnějšími áčky s jednou poháněnou nápravou se tentokráte nepředstaví ani Pohner a ani Roman Štefan.
Áčkové vozy tak zachraňují čtrnáctistovky, kde bude startovat trojice jezdců ve složení Lošťák, Galia a Čonka. Všichni startují s vozy Škoda Felicia. Galia a Čonka dokonce s vozem Škoda Felicia Kit Car.
Početné pole startujících doplňují ještě ve třídě D9 Tomáš Král (Škoda Fabia RS) a v SA3 Jiří Hendrich s vozem Mitsubishi Lancer EVO VII.
Zdeněk Vacl:Průběh Poháru Pirelli je velmi zajímavý a sám si netroufám tipovat kdo se stane celkovým vítězem. Myslím, že se můžeme těšit na napínavé souboje do konce celého poháru.
Průběžné pořadí Poháru Pirelli před Admiral Rally Vyškov:
1. Jaroslav Pešl 40 bodů 2. Jan Havel 38 3. Oldřich Hrubý 384. Roman Štefan 365. Václav Lichovník 326. Zdeněk Václavík 307. Josef Semerád 288. Martin Lošťák 289. Aleš Kaválek 22
Když jsem před pár měsíci vybíral auto, které vezmu na dovolenou do italských Alp, tak jsem zvažoval více kandidátů, ale nakonec padla volba na tento Superb. Po cca 1500 km v jednom týdnu se ukázalo, že šlo o vynikající volbu. Proč zrovna jsem si vybral tento model a kolik zvládne tento úsporný fešák ujet kilometrů na jedno natankování?
Cestování vlastním autem po Evropě má své kouzlo, ať už je to svoboda, flexibilita nebo možnost vzít s sebou bez obav i větší zavazadla. Ale co když se za hranicemi něco pokazí? Správné pojištění vám zajistí klidnou dovolenou i v nečekaných situacích. Pojďme si projít, na co byste se měli připravit, než se vydáte na silnici za hranice.
Mercedes-Benz oznámil prudký propad zisku za druhé čtvrtletí letošního roku. Automobilka přiznává, že hlavními důvody jsou dodatečná cla v USA a oslabující prodej v Číně. Kvůli tomu německý výrobce luxusních aut přehodnocuje svůj výhled tržeb na celý rok a očekává jejich výrazný pokles. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?