Defekty postihly na RZ 3 velkou spoustu jezdců. První průjezd rychlostní zkouškou Kohout – Ján, která je nejdelším měřeným úsekem letošní Rallye Český Krumlov, zamíchal celkovým pořadím. Zarostlá skála ukrytá ve vnitřní straně pravé zatáčky na výjezdu z lesa byl příčinou mnoha defektů. Některé posádky toto zaplatily defektem jednoho nebo dvou kol, které musely měnit přímo na rychlostní zkoušce. Ti šťastnější s naraženými ráfky dokončili měřený úsek až do cíle. Přečtěte si ohlasy jezdců po 3RZ:
Pavel Valoušek: měl naražené PP koloVáclav Arazim: PP kolo měnil přímo na RZ3Daniel Běhálek: naražené PP koloJan Votava: naražené PP i PZ koloEmil Triner: silně naražené PP i PZ kolo. "Měl jsem štěstí, je to asi tím, že mám dnes svátek."Karel Trněný: měnil PP kolo v RZ3, PZ kolo má naražené "Máme problémy s výkonem motoru."Jan Jelínek: naražené PP koloVladimír Barvík: naražené PP koloJan Šlehofer: PP kolo měnil přímo v RZJan Sýkora: dojel na defektu až do cíle ale od defektu má utržený blatník a světloJiří Trojan: měnil PP přímo v RZ. "Máme nové auto, takže výměnu kola nemáme nacvičenou a trvalo nám to asi šest minut."Pavel Červenka: PP kolo měnil přímo v RZPeter Gavlák: PP kolo měnil přímo v RZRoman Kresta: Petr Gross řekl: "Jedeme přiměřeně věku, myšleno samozřejmě jezdce."Václav Pech: "Na Jáně v diváckém místě se mi dostala pravá ruka mezi příčky na volantu a zřejmě jsem si znovu zlomil malíček. Hlavně se mi špatně řadí."Petr Uhel: "Vašek (poznámka: Václav Pech) vykřikl bolestí tak, že jsem myslel, že zastaví."Josef Peták: "Před Soběnovem jsem prošlápl brzdy a až do cíle jsem musel opatrně a brzdil jsem vždy o 100 metrů dříve."Vojtěch Štajf: "Nové auto má ještě mouchy, které nás zpomalují. Musíme v servisu doladit zejména elektroniku."Robert Vodička: do servisu přijel s poškozenou PP částí vozu. "Na Bídě za Soběnovem jsme byli dlouzí na brzdy a škrtli jsme si o barák. Přesto vedeme ve třídě. Snad to půjde opravit."Mezi jezdci probíhá velká diskuze o eventuálním přidělování náhradních časů, protože při výměnách kol v RZ byla některým vyvěšena žlutá vlajka.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.