Ford nabídne nové navigační aplikace

mao / AutoRoad.cz, 28. února 2019, 12:39 Google+

Ford včera na veletrhu MWC v Barceloně oznámil integraci dvou rozšířených navigačních aplikací pro chytré telefony do palubních systémů svých vozů. Ty pomohou řidičům zejména větších užitkových automobilů dorazit do cíle včas a bez zbytečných komplikací způsobených nevhodnou volbou trasy

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ford představuje na MWC 2019 nové navigační aplikace, jejichž přednosti ocení i řidiči užitkových vozů

Ford představuje na MWC 2019 nové navigační aplikace, jejichž přednosti ocení i řidiči užitkových vozů | foto: Ford

Sdílejte článek

Nové navigační služby rozšiřují rozsáhlou paletu aplikací, podporovaných platformou Ford SYNC 3. Slouží k vyhledání optimální trasy do cíle, a to i s přihlédnutím k typu vozidla.

Sygic Truck Navigation je první podporovaná navigační aplikace, přizpůsobená řidičům užitkových automobilů.* Díky kompletním off-line 3D mapovým podkladům slouží i v odlehlých oblastech bez pokrytí datovým připojením. Umožňuje vyhnout se úzkým silnicím nebo mostům s malou podjezdnou výškou a bere v úvahu větší rozměry typické pro užitkové vozy, jako je třeba Transit s vysokou střechou a připojeným přívěsným vozidlem. Sygic Truck Navigation obsahuje také funkce pro obytné vozy a karavany včetně vyhledávání stanovišť vhodných ke kempování.

img-responsive

Ilustrační foto (Ford Transit Custom PHEV) | foto: Ford

what3words dokáže rychle a přesně vyhledat požadované místo na základě pouhých tří slov.** Tvůrci aplikace rozdělili celý svět do čtverců v délce tří metrů a pomocí speciálního algoritmu přidělili každému čtverci unikátní tříslovnou adresu. Například gently.talents.quibble udává polohu stánku společnosti Ford v hale 1 na MWC. Díky integraci do SYNC 3 AppLink se nyní řidiči vozů Ford mohou nechat navigovat na předem přesně určené místo, jímž může být konkrétní vjezdová brána do průmyslového areálu nebo místo setkání cyklistů někde v přírodě. Stačí zadat tříslovnou adresu jako hlasový příkaz.

Pro řidiče užitkových vozů, kteří využívají kabinu jako pojízdnou kancelář, je konektivita na cestách důležitější než kdy předtím," řekl Don Butler, výkonný ředitel oddělení Connected Vehicle Platform and Product ve Fordu. „Zařazením what3words a Sygic Truck Navigation do AppLink i širšího ekosystému SmartDeviceLink poskytuje Ford řidičům důležité nové nástroje, které jim pomohou dorazit do cíle přesně, včas a bez zbytečných komplikací."

AppLink je protokol systému Ford SYNC 3, který umožňuje obsluhovat podporované mobilní aplikace prostřednictvím palubní dotykové obrazovky nebo systému hlasového ovládání. V rámci naplňování strategie rozšíření konektivity do celého výrobního programu užitkových vozů nabízí Ford v nejnovějších modelech Transit a Ranger zabudovaný palubní modem FordPass Connect.

FordPass Connect zprostředkuje posádce vozu připojení k internetu. Wi-Fi Hotspot s rychlostí datového připojení 4G LTE obslouží až 10 zařízení a má dosah 15 metrů od vozu. Palubní modem navíc umožní správcům vozových parků využívat telematické a datové služby Ford, jejichž spuštění je rovněž naplánováno na rok 2019, a dále tak zlepšit vytíženost svých vozů a snížit jejich provozní náklady.

Ford včera také oznámil, že do jeho vozů prodávaných v Evropě míří aplikace TIDAL, která se zaměřuje na streaming hudby v hi-fi kvalitě. Knihovna aplikace TIDAL obsahuje na 60 milionů skladeb v nejvyšší možné kvalitě, atraktivní podcasty, playlisty sestavené znalci i exkluzivní živé přenosy koncertů. Ekosystém SYNC 3 AppLink již podporuje řadu dalších aplikací od populární Waze přes Cisco Webex až po Radioplayer.

Zda automobilka nabídne výše uvedené aplikace i v České republice zatím není jisté, pokud by k tomu ale došlo, budeme vás samozřejmě včas informovat. 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Ford nabídne nové navigační aplikace

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire zatím nemá motor ani interiér, dokončeno bude až za 2.5 roku

V březnu 2015 odstartovala současná, třetí generace, která nyní dosáhla mety 500 000 vyrobených vozů. Celkem dosud vzniklo více než 1,25 milionu vozů Škoda Superb všech generací

Škoda již vyrobila 500 000 nových Superbů, tradice modelu sahá až do roku 1934

Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne Coupe: Stylové, výkonné a technologiemi nabité SUV

Suzuki Jimny a Toyota Land Cruiser "Troopie" během testu v terénu (YouTube/CarsGuide)

Suzuki Jimny vs. Toyota Land Cruiser: Nováček změřil síly s offroadovou legendou

Hyundai Ioniq Plug-in

TEST: Hyundai Ioniq Plug-in Hybrid - Jak se žije s korejským velmistrem šetření?

Tesla

Tesla žádá zaměstnance o pomoc, mají doručit v průměru 2 000 automobilů denně

reklama
reklama

Doporučujeme

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc

Česko-německý umělec stvořil unikátní „umělecké" BMW: i8 Roadster 4 elements by…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Luxus v ruském stylu? Takhle vypadá vojenský speciál přestavěný na luxusní SUV

  2. Legální podvod? Takto se automobilky snaží využít mezery v zákonech ve svůj prospěch

  3. Volkswagen potichu odhalil nové logo, téměř nikdo si ho ale nevšiml

  4. Nejdražší auto světa byla jen replika? Úchvatné Bugatti usvědčilo video z konce výstavy

  5. Nejvhodnější nové vozy v jednotlivých segmentech vybrala hvězda Top Gear

  6. Nová Škoda Octavia dorazí ještě letos, oslaví tak 60. výročí modelu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud