Odolný Nissan Navara – stávající držitel prestižního ocenění International Pickup Award – se zúčastní závodu Rebelle Rally. Každoroční týdenní etapový závod je 2 000 km dlouhým testem jízdních a navigačních dovedností, které prověří drsné pouště amerických států Kalifornie a Nevada.
Akce určená pro vozy běžné výroby spíše než upravené závodní rallye vozy se mohou zúčastnit pouze dvoučlenné ženské týmy a láká tak soutěžící z celého světa. Součástí závodu je dálková terénní jízda a tradiční navigace pouze pomocí topografických map a kompasu s cílem nalezení skrytých kontrolních bodů. GPS zařízení, včetně mobilních telefonů, jsou přísně zakázaná a časové omezení nutí závodníky se rychle rozhodovat.
Trasy na jednotlivé dny zůstávají tajné až do doby několika hodin před startem. Nynějšího druhého ročníku se účastní 40 týmů z 12 zemí, a to s vozidly od různých výrobců. Účastnicemi v modelu Navara jsou dvě zaměstnankyně ze společnosti Nissan France; Karen Rayrollesová a Florence Phamová pracují v týmech komunikace a marketingu a rády vyhledávají jedinečné výzvy.
Karen a Florence budou při závodu používat model Navara Double Cab a utkají se o cenu Bone Stock Award. Tato kategorie je otevřená pro týmy používající standardní vozy, kde jejich jedinou úpravou je sada terénních pneumatik.
Navara Double Cab se bude na písečných dunách a prašných cestách pouště cítit skutečně jako doma. Pětibodové zavěšení zadní nápravy modelu Navara Double Cab je v daném segmentu jedinečné a poskytuje výjimečné jízdní vlastnosti, aniž by došlo ke snížení schopnosti jízdy v terénu nebo omezení užitečného zatížení. Hnací síla je poskytována vytříbeným 2,3l vznětovým motorem s dvojitým turbodmychadlem a výkonem 190 k a 450 Nm. točivého momentu.
Seznam výbavy vozu se během závodu Rebelle Rally rozhodně projeví jako užitečný. Inteligentní panoramatický kamerový systém pomáhá při manévrech v nízké rychlosti ve stísněných prostorech, zatímco Inteligentní nouzové brzdění zajistí pomoc, pokud se modelu Navara do cesty postaví místní divoká příroda či další závodníci.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?