Nešlo však jen o pouhou stavbu "podívejte se co dokážeme". Dálkově ovládaný Nissan GT-R si totiž střihl i několik ostrých kol na závodním okruhu Silverstone. Za jeho volant, tedy lépe řečeno za ovladač DualShock®4, se posadil talentovaný jezdec a výherce GT Academy Jann Mardenborough, který ovládal vůz z helikoptéry vznášející se nad okruhem.
Nissan bohužel neupřesnil kolik kol vůz na okruhu zajel, ovšem nejrychlejší čas kterého Mardenborough dosáhl měl hodnotu 1:17:47, přičemž se průměrná rychlost vozu pohybovala okolo 76 km/h a maximální rychlost dosahovala 211 km/h. Nemáme pochyb o tom, že za volantem by to jezdec zvládl lépe, ovšem na dálkově ovládaný vůz jsou to až neskutečné hodnoty.
O řízení na palubě samotného vozu se starali celkem čtyři robotické ovladače, přičemž jeden kontroloval řízení, další převodovku a zbylí dva brzdu a plyn. Tyto ovladače pak byly připojeny do řídící jednotky umístěné v zadní části vozu, která dokázala přijímat a vydávat povely rychlostí až 100 povelů za vteřinu. Nijak neupravený ovladač DualShock®4 byl připojen k mikropočítači, který komunikoval se systémem na palubě GT-R /C a jeho dosah se pohyboval kolem jednoho kilometru.
Aby bylo řízení snazší, byl ve voze instalován snímač rychlosti, který přenášel data přímo do kokpitu v helikoptéře. Pro případ nouze byl vůz vybaven i dvěma nouzovými systémy, každým na jiné frekvenci, které dokázaly aktivovat brzdy, nebo zcela vypnout motor.
Samotný vůz, který byl přestavěn do role GT-R/C je ve skutečnosti Nissan GT-R z roku 2011, který společnost JLB Design přestavěla přímo pro potřeby Nissanu. Pod kapotou však zůstal neupravený motor o výkonu přes 550 koní, jehož maximální rychlost 315 km/h nebyla nikterak omezena.
Podle samotného jezdce se jednalo o neskutečný zážitek, který mu dovolil zkombinovat dvě jeho nejoblíbenější činnosti: virtuální závody a skutečný motorsport. Ovládání vozu přitom mělo být zcela fantastické a velmi citlivé. Na celou přestavbu a zážitek zkrátka Mardenborough nešetřil chválou.