Automobilka Honda vyhlásila velkou svolávací akci, která se dotkne zhruba 1,150,000 vozidel Honda Accord, které společnost prodala na americkém trhu. Podle všeho těmto vozidlům hrozí požár, za jehož vznikem může stát zkorodované čidlo nabití baterie.
Jak informoval web Carscoops, tato svolávací akce se dotkne zhruba 1,150,000 vozidel Honda Accord vyrobených mezi lety 2013-2016 a prodaných na americkém trhu. U těchto vozidel pak bude v autorizovaných servisech vyměněna součástka sledující stav nabití baterie.
Tato součástka se nachází na kabelu připojeném k negativnímu pólu baterie umístěné v motorovém prostoru a jejím účelem je pouze sledovat stav dobíjení baterie a případně upozornit řidiče na potíže. Bohužel se však nyní zjistilo, že k součástce proniká vlhkost, což vede k její korozi a možnému zkratu, který v extrémních případech může vést až k vznícení.
Podle webu CarScoops má automobilka informace o vzniku čtyř požárů v motorovém prostoru, ze kterými by mohla stát právě tato součástka. Podstatné ale je, že během požáru nebyl nikdo zraněn.
Jak je u podobných akcí zvykem, majitelé vozidel zasažených tímto problémem budou do konce měsíce kontaktováni prostřednictvím oficiálního e-mailu s instrukcemi jak postupovat a který servis navštívit.
Vzhledem k borovskému počtu vozidel a nízkým zásobám této součástky bude akce probíhat ve dvou "režimech". Pokud se po návštěvě servisu zjistí, že součástka je ve špatném stavu, bude okamžitě vyměněna. Pokud však bude v dobrém stavu, dojde pouze k jejím zaizolování a majitel vozidla bude k výměně pozván znovu ale později.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.