Když společnost Tesla vstoupila na trh s automobily, změnila nejen pohled na elektromobilitu, ale i na možnosti automobilů. Kromě řady vyspělých technických funkcí však Tesla přinesla i zcela nový přístup k servisu vozů.
Automobilka Tesla hrdě oznámila, že první vozy Tesla Model 3 by se k zákazníkům měly dostat již 28. července. Kromě toho se však na veřejnost dostávají i informace o možných úpravách výkonu stávajících řad automobilů.
Přesněji řečeno, podle informací z webu Electrek, by mělo jít o kombinaci úpravy software a zřejmě i menšího zásahu do techniky samotného automobilu, díky čemuž by mohlo dojít ke zlepšení akcelerace až o 1,2 vteřiny.Vzhledem k rozsahu úprav je však pravděpodobné, že s lepšími výkony se setkáme jen u nově vyrobených vozů.
Za připomenutí však stojí i schopnost automobilky opravovat/upravovat vozy na dálku prostřednictvím aktualizací. Pro stávající majitele tak stále existuje alespoň malá šance, že zrychlí i jejich vozy. Pojďme se ale podívat, o jaká čísla se jedná.
Základní varianta Tesly Model S 75 by měla být schopna zrychlit z 0 na 60 mph (0-97 km/h) místo původních 5,5 vteřiny za 4,3 vteřiny. Model S 75SD by se měl dostat na hodnotu 4,2 vteřiny, přičemž v původní podobě dosahoval hodnot 5,2 vteřiny a model S100D by měl akceleraci zvládnout za 4,1 vteřiny, tedy rychleji o cca 0,1 vteřiny.
Aktualizace však nezapomněla ani na Model X, kde základní varianta 75D nyní zvládne akcelerovat z 0 na 60 mph (0-97 km/h) za 4,9 vteřiny, což je oproti původním šesti vteřinám velký posun. Zrychlení modelu X 100D bude nyní rychlejší o půl vteřiny, což z hodnoty 5,2 vteřiny učiní mnohem příjemnější čas 4,7 vteřiny.
Kromě úprav výkonu by ovšem mělo dojít i na praktické úpravy. Minimálně v případě modelu X se hovoří o nových možnostech v 7-místném provedení.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.