Každý řidič či majitel automobilu je zatížen obrovským množstvím nákladů či poplatků spojených s provozováním vozu. Málokoho by ale napadlo, že platíme i za obyčejné autorádio.
Nedávno uveřejněný článek na serveru EuroZprávy.cz, zabývající se tématem koncesionářských poplatků, přinesl zajímavou informaci, podle které těmto poplatkům podléhají i autorádia.
Ačkoliv měsíční poplatek za vlastnictví radiopřijímače představuje částku pouhých 45 korun, mohl by vás vyjít i dráž. Pokud totiž patříte mezi část populace, která nevlastní rádio a zažádala si o osvobození od poplatků, neměli byste mít rádio ani ve svém automobilu. V opačném případě vám totiž hrozí pokuta 5,000 Kč.
Ale to není vše. Módním trendem poslední doby je také zbavování se televizorů z domácnosti. Pokud jste se tedy televizoru zbavili a zažádali si o zrušení koncesionářských poplatků, neměli byste mít televizní přijímač ani ve svém vozidle. V opačném případě vám totiž hrozí pokuta 10,000 Kč a povinnost zaplatit nedoplatky.
Bohužel nevíme, zda Česká televize nebo Český rozhlas provádějí u lidí s odhlášenými koncesionářskými poplatky náhodné kontroly, nebo zda spoléhají na udání. Problémem neplatičů se ale poslední dobou zabývají stále intenzivněji a častěji.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?