Audi a Volvo spolupracují s Googlem. V jejich vozech se brzy objeví Android

Volvo navázalo spolupráci s Googlem. Společně vyvíjí nový Infotainment systém
Volvo navázalo spolupráci s Googlem. Společně vyvíjí nový Infotainment systém, foto: Volvo
AutoRoad.cz 18. května 2017 10:04 | akt. 18. května 2017 13:41
Sdílej:

Operační systém Google Android brzy ovládne snad všechny chytré přístroje, které doma máte. Ještě dřív, než po vás spláchne záchod, vám ale bude asistovat v nových infotainment systémech. Tuto spolupráci potvrdila například automobilka Volvo nebo Audi.

V minulých dnech se švédská automobilka pochlubila spoluprací se společností Google. Výsledkem jejich práce by měla být plnohodnotná integrace operačního systému Google Android do zábavních a informačních systémů nové generace vozidel značky Volvo. 

Spolupráce s Googlem se předpokládá i u konceptu Audi Q8, který se představil na letošním autosalonu v Ženevě. Na videu, které zveřejnil server CarScoops, je vidět několik funkcí nového zábavního systému. Kromě několika známých ikonek z Androidu jsou zde vidět i aplikace Google Maps, Spotify nebo Google Play Music. Systém by zároveň měl být schopen zobrazovat informace jak na své hlavní obrazovce, tak i na digitální přístrojové desce "Virtual Cockpit".

Díky této spolupráci by vzniklo v infotainment systémech prostředí, na které je většina uživatelů zvyklá ze svých mobilních telefonů nebo tabletů. Navíc by si mohli stahovat desítky aplikací, které při sobě chtějí vždy mít. Nikdo už by si nemohl stěžovat na nevyhovující navigaci a její mapové podklady nebo nepřehledný hudební přehrávač. Zkrátka by si stáhli nový. V kolonách byste si navíc mohli přečíst zajímavé zprávy, poslouchat oblíbenou hudbu z aplikací jako je Spotify, Deezer atd.. Možností je zkrátka nepřeberné množství.

Velkou výhodou je i neustálá aktuálnost systému - samozřejmě díky stálému datovému připojení. I v ČR máme většinu území pokrytou rychlým LTE internetem, horší to je s limity na stahování dat a jejich cenami.

V brzké době se dá předpokládat, že po spolupráci s Googlem sáhne více automobilek. Tato spolupráce by totiž mohla být výhodná pro všechny zúčastněné strany. Google rozšíří své pole působnosti, automobilkám odpadnou starosti s vývojem vlastních systémů a řidiči dostanou něco, na co jsou zvyklí z práce i domova.

Stalo se
Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.

Novinky
Toyota RAV4 (2026)

Proč je nová Toyota RAV4 větší novinkou, než si myslíte?

Toyota udělala revoluční krok. Její nejprodávanější SUV RAV4 bude od modelového roku 2026 k mání výhradně jako hybrid nebo plug-in hybrid. Bez čistě benzínové varianty tak míří ke stovkám tisíc Američanů, kteří si změny ani nemusí všimnout – a přesto začnou jezdit čistěji.