Viceprezident a globální ředitel marketingu a strategie značky Nissan odhalil některé nové podrobnosti o nástupci modelu 370Z.
V rozhovoru pro magazín Car Advice to řekl Roel de Vries a zároveň naznačil, že příští generace bude nabízena s více motory. Jak vysvětlil, Evropané by měli zájem si koupit auto i s jiným motorem než je šestiválec. Zároveň tak naznačuje, že u nástupce můžeme očekávat možnost mít i přeplňovaný čtyřválec.
V zákulisí se šeptá i o levnější variantě, která by mohla mít pod kapotou nepřeplňovaný čtyřválcový motor. Méně výkonným motorem a horší výbavou by se pak vůz svou cenou blížil k japonským trojčatům Toyota 86 / Scion FR-S / Subaru BRZ. Vries také dále navrhl, aby příští generace dostala písmeno Z před číselným označením.
Domnívá se totiž, že pomocí změny názvu se více ujasní, co má majitel pod kapotou svého Nissanu. Pokud totiž přijde do nabídky více motorizací, číselné označení a za ním písmeno Z více zpřehlední objem motorizace.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?