Speciální prodloužená verze nového Mercedesu C byla přistižena v Číně, ještě před oficiální premiérou.
Klienti v Číně vyžadují prodloužené verze i menších modelů v prémiovém segmentu. Této žádosti automobilky vyhovují a tak i zbrusu nový „céčkový“ Mercedes, přijde na tamní trh s prodlouženou verzí.
Rozvor sedanu střední třídy by měl narůst o 60 mm a místo by mělo narůst především na zadních sedadlech. Zároveň se chystají silnější motory. Dočkat bychom se tak mohli objemnějších agregátů s vyšším výkonem. Konkrétně by mohl do palety motorů přibýt benzinový třílitr.
Prodloužené "céčko" tak dolní nabídku prodloužených verzí S-class a E-class, které jsou již v nabídce. A stejně jako prodloužený E-class, tak i C-class s větším rozvorem, zůstane v nabídce jen pro Čínský trh.
Zdroj: CarNewsChina
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?