Škoda Yeti se v brzké době dočká faceliftu, který postihne zejména její výlučnou tvář. První exempláře se podařilo vyfotit v Číně.
Škoda Yeti je na trhu od roku 2009 a je tedy v polovině svého životního cyklu. Ukázala se s poměrně originálním řešením přídě, ve které jsou zakomponovány kruhové světlomety vedle tradičních, oble lichoběžníkových.
Tímhle pojetím se Yeti vymyká celému zbytku modelové řady a to se dnes u Škody nenosí. Po tak dokonalém sjednocení vzhledu Rapidu a Octavie, že sama značka musela vydat návod k odlišení obou aut, dostane i Yeti jednotnou příď.
Její první snímky pocházejí z Číny, je však velmi silně zamaskovaná tak, aby vůz vypadal jako Suzuki Grand Vitara. Přesto je to hlavní patrné - kruhové světlomety zmizely, dočkáme se jen ostře řezaných předních světel.
Více snímků ukazuje server Auto Sohu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?