Během testovacích jízd bylo přistiženo kombi Ibiza ST ve sportovní verzi FR. To by se v sériové podobě mělo ukázat na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.
Seat se rozhodl rozšířit nabídku verzí FR pro model Ibiza. Po pětidveřovém hatchbacku a třídveřové sportovní verzi SC se dostane stopadesátikoňový motor i pod kapotu kombi. Přijdou si tak na své i milovníci svižné jízdy a potřebující větší zavazadelník.
Pro pohon rychlého kombíku slouží čtrnáctistovka TSI ve výkonové variantě 150 koní a spolupracující se sedmistupňovou skříní DSG. Vznikne tak konkurence v rámci koncernu pro Škodu Fabii RS Combi, ta ovšem využívá o 30 koní silnější verzi jednotky 1,4 TSI. Ta je u Seatu vyhrazena jen třídveřové verzi Ibizy SC Cupra.
Na snímcích uveřejněných serverem carscoop.blogspot.com si můžete špionážní snímky prohlédnout. Sourozence z řady FR připomene upravenými nárazníky a dvojitou koncovkou výfuku. Není vyloučeno, že by mohla později vzniknout Ibiza ST i ve speciálním provedení Bocanegra vystavená loni jako koncept na srazu koncernu VW ve Wörthersee.
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.