Audi e-Tron se již testuje, na trhu bude co nevidět

e-Tron
e-Tron, foto: Audi
Marek Litzman 13. října 2009 11:43
Sdílej:

Audi na autosalonu ve Frankfurtu způsobilo svým konceptem e-Tron odvozeným od R8 slušné pozdvižení. I to je dobrý důvod k testování sériového modelu.

Supsrsport se čtyřmi elektromotory, po jednom v každém kole, to bylo jedno z hlavních lákadel na stánku Audi v autosalonu Frankfurt.

A lákadlo bylo úspěšné, Audi proto započalo s vývojem sériového modelu elektrického supersportu. První prototypy se proto nyní budou prohánět světem tak, aby se do výroby mohl dostat někdy v roce 2012. O několik let tak předstihne svého rivala, Mercedes. Ten nabídne elektrický supersport SLS AMG až v roce 2015.

Koncept e-Tron vychází z modelu R8, v každém kole má elektromotor, přičemž suma výkonu dá 313 koní a točivý moment 4500 Nm. Na baterie ujede až 250 kilometrů.

Nabíjení velkých Li-Ion baterií trvá 6-8 hodin, rychlonabíjení vysokým proudem a napětím sníží potřebný čas na 2,5 hodiny.

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?