Závod v Japonsku, 14. díl šampionátu WRC, se vloni konal kolem města v Obihira. Organizátoři podniku se rozhodli, že do budoucna změní lokalitu a posunou ji blíže k většímu městu.
Po zařazení této rally do šampionátu v roce 2004 se z ní stala jedna z nejvíce zajímavých soutěží roku. Obvyklé sídlo rally u malého městečka Obihiro se letos změní. Hlavní problém byl s místními obyvateli, které bylo těžké přesvědčit, aby na jeden víkend opustili své domovy kvůli rally.
Novým sídlem bude město Sapporo, jež má i mezinárodní letiště, velké hotely a jsou zde potenciální diváci a sponzoři. Žije zde přes dva miliony obyvatel, kteří se kvůli rally nebudou muset přesouvat na ostrov Hokkaido.
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?