Švédská Rally je jeden ze dvou podniků, kde se předpokládá, že povrch tratě bude pokryt sněhem a ledem.
Švédská Rally byla vždy dominantou pouze skandinávských jezdců. Jezdci z ostatních zemí se mnohokrát umístili na stupních vítězů, ale nikdy se jim nepodařilo zvítězit. Tuto nadvládu se podařilo zlomit až v roce 2004 Francouzi Sebastienu Loebovi. Absolutním rekordmanem v počtu vítězství ve Švédsku je symbol rally sedmdesátých a osmdesátých let, Švéd Stig Blomqvist. Blomqvist se stal celkem sedmkrát vítězem této soutěže.
Zkoušky v lesích v oblasti Värmland jsou velice rychlé a atraktivní. Příprava automobilu pro teploty až -40°C musí být velice precizní. Vesměs jediné používané pneumatiky při Švédské Rally jsou úzké pneumatiky s hřeby, které jako jediné mohou poskytnout dostatečnou ovladatelnost na velice rychlých rychlostních zkouškách. Průměrné rychlosti jednotlivých rychlostních zkoušek se pohybují okolo 120 km/h.
Na dobrý výsledek mohou pomýšlet jen jezdci se zkušenostmi s jízdou na zmrzlém povrchu. To podtrhuje fakt, že v letech 1994-2003 zvítězili jen švédští a finští jezdci. Po dominanci S. Loeba v roce 2004 vrátil kralování skandinávců Nor Peter Solberg a v minulém ročníku byl nejrychlejším mužem Fin Marcus Gronholm.
Odkaz na diskuzní fórum
Bavte se o všem, co se týká Uddeholm Swedish Rally 2007
Uddeholm Swedish Rally se koná od 8. do 11. února 2007 a jejím tradičním centrem je město Karlstad.
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?