McNish: Porazil jsem Miku Häkkinena

McNish, Allan
McNish, Allan, foto: Audi Sport Press
Daniel Šupa 16. dubna 2005 22:48
Sdílej:

Allan McNish patří k jezdcům, kteří mají vyšší věk, ale zato zase bohaté zkušenosti. Do závodu startuje jako 14.

Zatím ovládá DTM poslední dobou mladší generace, ale zkušení "harcovníci" jim zdatně konkurují. Navíc berou závodění v německém šampionátu trochu více jako zábavu, než ti jezdci, kteří jdou v kariéře opačným směrem a jejichž cílem je třeba právě F1. „V první řadě je to hodně vyrovnané, ale to jsem čekal. Proti včerejšku a ránu jsem spokojenější, vůz se lépe ovládá. Jsme pár desetin za Top10, kde bychom měli být, ale z pohledu víkendu jsme na dobré cestě. Hlavně jsem však porazil Miku Häkkinena!“ Foto: Audi Sport Press
Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW posouvá hranice: Revoluční 800voltová technologie pro Neue Klasse slibuje rychlejší nabíjení i delší dojezd

BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.

Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).