BGT: HTP Motorsport bude obhajovat titul se čtyřmi vozy

Buhk/Baumann, Hungaroring 2016
Buhk/Baumann, Hungaroring 2016, foto: Ondřej Laušman / iMotorSport.cz / INCORP images
iM4 24. února 2017 11:08
Sdílej:

Německá skvadra patří již několik let do nejužší špičky Blancpain GT Series. Ani letos tomu nebude jinak. Tým z porýnského Altendiezu nasadí v nejprestižnější evropské GT3 sérii hned čtyři vozy.

Není se čemu divit, vždyť vloni se HTP Motorsport radoval z absolutních titulů mezi jezdci, i mezi týmy. Vytrvalostní a sprintové poháry si pak rozdělila konkurence. Německý tým tak samozřejmě bude chtít obhájit loňský úspěch a ještě něco navíc přidat.

HTP Motorsport proto počítá se třemi vozy Mercedes AMG GT3 v závodech Blancpain GT Series Sprint Cupu, zatímco do Endurance Cupu pak přidá ještě jednu posádku navíc.

Kompletní jezdecká sestava bude teprve oznámena, nicméně již teď je jisté, že v týmu zůstává eso GT3 závodů Max Buhk.

Německý tým se vloni vrátil po roční přestávce ke značce Mercedes-Benz. V roce 2015 nasazoval vozy Bentley Continental GT3, se kterým Max Buhk a Vincent Abril zvítězili v hodnocení sprintové části Blancpain GT Series.

HTP Motorsport kromě obhajoby titulu v Blancpain GT slibuje i návrat do domácího šampionátu ADAC GT Masters, kde vloni chyběl.

Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?