Už je to 7 let, co BMW naposledy zvítězilo v prestižní čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu. Pro mnichovskou automobilku už je to příliš dlouhá doba. Proto velí k útoku a oznamuje svou jezdeckou sestavu pro jeden z vrcholů GT sezony.
Je sice pravda, že do velkého závodu na Nordschleife zbývá ještě 107 dní, nicméně BMW vždy patřilo k automobilkám, které oznamovali svou jezdeckou sestavu pro tento závod velmi brzy.
V té letošní sestavě opět nalezneme hvězdy DTM, posádky z IMSA, bývalé vítěze, ale také svěží vítr nových tváří.
BMW zatím mlží ohledně posádek, nicméně téměř všechna jména budí respekt. Do Zeleného pekla totiž nastoupí Bruno Spengler, Maxime Martin, Tom Blomqvist a Augusto Farfus. Ačkoliv Spenglerovi nejsou vytrvalostní závody cizí, na Severní smyčce Nürburgringu ho čeká premiéra.
Nebude chybět ani úřadující šampion DTM Marco Wittmann nebo jezdci z amerického seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship jako Martin Tomczyk, Alexander Sims, John Edwards nebo Kuno Wittmer. Nebude chybět ani jeden z nejvytíženějších jezdců loňského roku Nicky Catsburg.
V sestavě továrních jezdců BMW pak nalezneme i velezkušeného Richarda Westbrooka s Markusem Palttalou.
Zatímco jezdec týmu MS Amlin Andretti ve Formuli E Antonio Felix da Costa zažije čtyřiadvacetihodinovku na Nordschleife vůbec poprvé, pro Jörga Müllera, Philippa Enga, Jense Klingmanna a Jesseho Krohna to nebude žádná novinka.
Zajímavým jménem v sestavě BMW Motorsport je jistě Timo Scheider, který loni ukončil kariéru v DTM a včera oznámil svůj vstup do MS v rallycrossu.
Dalšími novými tvářemi v barvách BMW budou Tom Onslow-Cole, Marc Basseng a Alex Lynn.
Stejně jako v roce 2016 i letos nasadí týmy Rowe Racing a Schubert Motorsport dva vozy BMW M6 GT3. Letos se k nim navíc přidá i vítězný tým z roku 2010 BMW Team Schnitzer.
"Na závod 24h Nürburgring se moc těšíme. Vždycky je to pro nás důležitý víkend, který hraje velkou roli v historii BMW Motorsport. Dokázali jsme tam vyhrát v celkem 19 případech a po loňském pátém místě bysme se rádi posunuli o pár příček nahoru. K tomu samozřejmě potřebujete rychlé a spolehlivé jezdce. Tohle je možná naše doposud nejlepší a nejvyváženější sestava a já jsem si jistý, že letos dokážeme na Nürburgringu velké věci," řekl šéf BMW Motorsport Jens Marquardt.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.
Nejmenší model Toyoty dostal to, co u městských vozů nevídáme – silný full-hybridní pohon. Omlazené Aygo X nejen že výrazně posílilo, ale nově nabídne i techniku z větších modelů a lepší výbavu. A to všechno dál vyrábějí čeští dělníci v Kolíně.
Čínský výrobce Zeekr, vlastněný koncernem Geely, odhalil ceny a specifikace nového elektrického SUV Zeekr 7X pro Austrálii i Evropu. Prémiově laděný elektromobil, který vznikl pod taktovkou evropských vývojářů, míří přímo proti Tesle Model Y, Audi Q6 e-tron či BMW iX3. S dojezdem až 870 km, extrémně rychlým nabíjením a výbavou srovnatelnou s luxusní třídou může výrazně zamíchat kartami v segmentu.
Francouzská značka Alpine oficiálně představila svůj první elektrický crossover. Novinka s označením A390 navazuje na loňský koncept a zaujme nejen ostře řezaným designem, ale především technikou: pod kapotou má tři elektromotory, až 470 koní a baterii s kapacitou 89 kWh. Do prodeje půjde koncem roku.