Továrny vyloží karty 8. března

Enge, Tomáš
Enge, Tomáš, foto: Audi Sport Press
Daniel Šupa 27. února 2005 23:36
Sdílej:

Na okruhu Mugello severně od Florencie poměří Mercedes, Audi a Opel své síly letos poprvé.

V nečetných dosavadních testech zkoušeli tovární jezdci letošní modely Audi A4 DTM, AMG-Mercedes C-Class a Opel Vectra GTS V8 za zavřenými dveřmi některých evropských okruhů. Letos poprvé se tváří v tvář setkají ale až na čtyřdenním testu od 8. do 11. března. Přestože nedají dosažené časy představu o skutečné síle jednotlivých týmů, neboť zde panují, podobně jako v F1, přísná utajení testovaných prvků, setkají se zde mnohé nové dobře i méně známé tváře. Letošními debutanty seriálu jsou dvojnásobný šampion F1 Mika Häkkinen, vítěz 24h Le Mans Allan McNish, Rinaldo Capello, Jamie Green, Pierre Kaffer, Bruno Spengler a Frank Stippler. Foto: Audi Sport Press
Stalo se
Novinky
Zřejmě nejde o aprílový žert: Yugo má být znovu postaveno pod srbsko-německým vedením. Autorem návrhu je srbský designér Darko Marčeta. Počáteční návrhy ukazují vůz s klasickými prvky Yugo v moderním stylu.

Legenda se vrací: Yugo chystá velký comeback?

V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.

Novinky ze světa EV
BMW Vision Driving Experience (VDX)

BMW VDX: Elektrická bestie s více než 1 000 koňmi se už testuje? +VIDEO

BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.

Novinky ze světa EV
Kia EV4 (2025)

První FOTO nové Kia EV4: Plně elektrické EV přichází jako sedan a kombi

Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).

Novinky ze světa EV
Vytuněná Tesla model Y od CarLab

Tesla model Y Juniper v dravé úpravě. Asi nejhezčí verze vůbec

Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?